Ogrzewanie podłogowe

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

mich83
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 23 sie 2009, 23:18
Ogrzewanie podłogowe

autor: mich83 » 06 paź 2009, 18:00

Czesc. Mam pytanie apropo ogrzewania podłogowego ( poprzez rozkładane maty grzewcze pod płytkami ).

1. Jakie jest ogólne przeznaczenie takiego ogrzewania, czy sluzy one ogólnie ogrzewaniu calej lazienki i nie potrzeba w niej juz dodatkowego kaloryfera, czy sluzy one tylko temu aby podłoga byla ciepla.

2. Rozumiem ze dziala to tak ze ustawiamy temperaturę jaka chcemy zeby byla ( ale chodzi o temperaturę w łazience czy temperaturę podłogi po której chodzimy ) i pozniej maty wlączaja sie i wylączaja automatycznie tak aby utrzymać wlasciwą temperature ?

3. W łazience mam spory kaloryfer czy wiec mialo by sens dodatkowo rozłożenie takich mat pod płytkami zeby podgrzewały podloge? Jaki mniej wiecej byly tego roczny koszt w oplatach za prąd ( jak wiadomo nic nie jest tak prodzerne jak grzałka elektryczna ).

4. Mam 35 % znizke na prąd czy w takim razie lepiej oplacalo by sie ogrzewac, ogrzewaniem podlogowym czy kaloryferem ?

mich83
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 44
Rejestracja: 23 sie 2009, 23:18
Ogrzewanie podłogowe

autor: mich83 » 07 paź 2009, 20:12

Niemam pojęcia jaka jest temperatura przy ogrzewaniu z grzejnika, bo mieszkanie odebralem niedawno i karoryfery jeszcze niegrzeją. Łazienka ma 5m2 a grzejnik, hmm z jakies 80 na 150 cm.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości

Gotowe projekty domów