Kompakt Green 25 e.s.i Turbo problem ! pilne

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

a_rtur7
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 03 paź 2009, 16:43
Kompakt Green 25 e.s.i Turbo problem ! pilne

autor: a_rtur7 » 03 paź 2009, 17:07

Witam. To może opiszę wszystko od początku.

Piec założył serwisant, wszystko podłączył i programator tygodniowy też założył.

Teraz chcę, żeby mi tam w domu nie zamarzły rury z wodą i podłoga żeby nie zgniła.

Opiszę problem krótko i długo. Załóżmy, że piec grzeję wodę (jest płomyk i miga ten mini grzejniczek i programator ten na korytarzu każe grzać cały czas piecowi). Gdy zakręcę zawór ten zawór to piec nadal grzeje (płomyk jest i mini grzejniczek miga) temperatura i ciśnienie rosną. Dlaczego piec się nie wyłącza (przytrzymałem piec tylko do 75 bo dalej już się bałem, że puści zawór ciśnieniowy)

Teraz pytania:
1. Dlaczego piec, ten płomyczek i migający grzejniczek się nie wyłączają i temp nadal rośnie ?

2. Jakie mogą być konsekwencje gdy temperatura za bardzo wzrośnie (ponad 90 st.)


Teraz dlaczego zadaje to pytanie.
Np. W całym domu jest 16 st.
programator (na korytarzu) ustawiony jest na 17 st.
przy każdym grzejniku jest ustawiony termostat na dokładnie 15st.

Wtedy co się dzieje? Wszystkie termostaty są zamknięte, bo jest więcej niż 15 st. , a termostat każe piecu grzać, bo ma być 17 st.
I piec się grzeje, ale wszystkie grzejniki są zamknięte.


Proszę o pomoc !!!

PS. tu jest instrukcja
instrukcja.pl/i/beretta_kociol_wiszacy_kondensacyjny_kompakt_green_25_esi_turbo_instrukcja_obslugi_instalowania_i_konserwacji_gazowego_kotla_grzewczego

Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 210 gości

Gotowe projekty domów