Margiel a pękanie dachówek.

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

arax
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2009, 23:20
Margiel a pękanie dachówek.

autor: arax » 14 sty 2009, 18:11

Witam wszystkich jako że jest to mój pierwszy post na tym forum.

Niedługo będę krył dach i jestem zdecydowany na dachówkę ceramiczną. Usłyszałem że po pewnym czasie potrafi ona pęknąć samoistnie i że jest to spowodowane występowaniem margla w glinie z której jest produkowana. I teraz glówne pytanie... czy to możliwe by dachówka rupp ceramiki miała w sobie wiekszą zawartość margla niż inne dachówki i była przez to podatniejsza na takie pęknięcia:?: :?: :?: :roll:

RafałW
Aktywny
Aktywny
Posty: 206
Rejestracja: 05 paź 2008, 23:15
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

autor: RafałW » 15 sty 2009, 0:58

niejest to prawdą, iż Rupp ma więcej margla niż inni producenci, aczkolwiek każdy producent boryka się z tym problemem. Jednakże producenci dachówek różnie sobie z tym radzą - jedni z większym inni z mniejszym sukcesem. Problem ten powinien zostać rozwiązany na etapie przygotowania surowców do produkcji dachówek (drobne mielenie) jak również poprzez zanurzenie niewypalonego produktu na krótki okres w wodzie. Jeżeli masz jakieś informacje na temat margla w Ruppie to był to prawdopodobnie produkt pozagatunkowy, gdyż niewidziałem w ciągu ostatnich 18 lat pracy ani jednego dachu Ruppa na którym pojawiłby się ten problem.
Rafał

Awatar użytkownika
Kamilk
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 06 maja 2009, 12:47

autor: Kamilk » 12 maja 2009, 8:52

Witam
W 2008r zdecydowałem się na pokrycie dachu dachówką firmy Roben falista średzka plus brązowo-czarna. Już na jesień zauważyłem pierwsze rysy na powłoce. Teraz po zimie popękana jes cała powłoka (zdjęcie w mojej galeri)Zgłosiłem reklamacje. Przedstawiciel producenta stwierdził, że u nich to w normie. Czy to jest to normalne?

rosek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 23 sie 2009, 21:17

autor: rosek » 23 sie 2009, 21:43

RafałW pisze:Problem ten powinien zostać rozwiązany na etapie przygotowania surowców do produkcji dachówek (drobne mielenie) jak również poprzez zanurzenie niewypalonego produktu na krótki okres w wodzie.

zanurzenie, ale wypalonego produktu!
Rupp/Monier ma bardzo dobrą gline jesli chodzi o brak "margla". ogólnie szkodliwe są ziarna które mają więcej niż 0,5mm.
aha znam co najmniej 2 producentów którzy w swoim surowcu non stop maja margiel, ale właśnie nieszkodliwy :P


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości

Gotowe projekty domów