ZABUDOWA WODNYCH RUR STALOWYCH PŁYTAMI Z KARTON-GIPSU

Instalacja wodna w mieszkaniu czy w domu to bardzo istotna kwestia. Jeżeli masz problem ze swoją instalacją wodną, nie wiesz jak ją rozplanować, jak zainstalować hydrofor, czy wykonać podłączenia, tutaj znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

mariuszgi
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2008, 16:55
ZABUDOWA WODNYCH RUR STALOWYCH PŁYTAMI Z KARTON-GIPSU

autor: mariuszgi » 07 mar 2008, 17:05

Witam wszystkich
Prosiłbym o odpowiedź na pytanie czy rury stalowe do wody zimnej można zabudowywać płytami z karton-gipsu. Chodzi mi o to czy istnieją jakiekolwiek przepisy prawne które zabraniają takiej zabudowy lub ja regulują.
Pozdrawiam wszystkich[/b]

mezik0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 467
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:30

autor: mezik0 » 07 mar 2008, 21:00

Jeżeli chodzi o mieszkania wielorodzinne w nowym budownictwie to po 1990roku wszystkie mieszkania mają rury, wodne, kanalizacje, gazowe są w specjalnych szachach,czyli zabudowane natomiast stare budownictwo posiada rury na wieszchu musi być zgoda właściciela budynku bez niej bierzesz na własną odpowiedzialności ,wrazie wystąpienia awarii,musisz zabudowę usunąć .

mariuszgi
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 mar 2008, 16:55

autor: mariuszgi » 07 mar 2008, 21:53

Dziękuję za odpowiedź
Ale mi chodziło o coś innego.
Jestem właścicielem mieszkania w bloku i administrator upiera się, że rury wodne pionu muszą być niezabudowane karton-gipsem (oczywiście moja zabudowa jest z rewizją do wodomierza). I chciałbym aby ktoś podał mi podstawy prawne jeśli takowe istnieją na podstawie których administrator chce coś takiego
Pozdrawiam wszystkich

mezik0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 467
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:30

autor: mezik0 » 07 mar 2008, 22:11

ogólnie mówiąc spółdzielnie mieszkaniowe mają swoje prawa zapisane w swoim statusie prawnym więc mają swoje przepisy,ja zabudowałem koledze pion CO i nie było problemów ze spółdzielnią.

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 07 mar 2008, 23:04

A swoją drogą,to bałbym się stalowe rury zabudowywać na stałe.Toż to koroduje i po paru,parunastu latach może zacząć ciec.
A co do tego,czy wolno zabudować rury,to wg.mnie nikt nie ma prawa tego zabronić,chyba ,że rury są stare i spółdzielnia spodziewa się lawiny wycieków.Być może właśnie tym się kierują?Może mają coraz więcej przypadków nieszczelności?
Gdyby jednak te rury były nowe,z tworzywa(byle nie klejone!),to nie mają podstaw,by tego zabraniać.
adam

żann
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 326
Rejestracja: 09 cze 2009, 17:12

autor: żann » 14 sie 2009, 8:31

Tylko rury gazowej nie wolno w żaden sposób zabudowywać. Jedynie możesz zabudować ekranem pod warunkiem, że zamontujesz w ekranie
wywietrzynki.


Wróć do „Instalacje wodne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości

Gotowe projekty domów