Budynek na działalność gospodarczą - osiedle mieszkaniowe

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

jacusix
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2008, 6:22
Budynek na działalność gospodarczą - osiedle mieszkaniowe

autor: jacusix » 28 lip 2009, 18:22

Witam serdecznie.
Chciałbym na swoim podwórku w rogu po granicy postawić budynek ( najtaniej pewnie duży blaszak ) na dwa stanowiska samochodowe samochodów osobowych. Z tego co do tej pory wyczytałem abym mógł cokolwiek postawić na granicy muszę mieć pozwolenie sąsiadów i zapewne pozwolenie z urzędu, żeby to nie była samowolka. Z uwagi na to, że jestem nowicjuszem w tej dziedzinie mam kilka pytań.

1. Czy jest jakieś ograniczenie ilości przeznaczonego miejsca pod budynki na całym placu?
2. Gdzie załatwiać i co potrzebuje, żeby taki budynek móc postawić, oczywiście będę musiał tam podłączyć prąd, wodę, jakiś odpływ...
3. Zważywszy na to, że jest to dość spore osiedle mieszkaniowe mogą być problemy z dostaniem pozwolenia na działalność gospodarczą jak myjnia i wulkanizacja opon?

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów