schemat budowy pieca co

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

stanisław41
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 03 mar 2007, 15:56
Lokalizacja: Tychy

autor: stanisław41 » 10 lis 2007, 22:52

Odnośnie wężownicy c.w.u.
Sąsiad kupił KMG-1 z wężownicą której wydajność to 7 l/min,pod warunkiem że na kotle jest min 65 stopni.Za wężownice zapłacił 800 zł ,a po miesiącu instalował bojler :D

K.mat
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 425
Rejestracja: 10 lis 2006, 17:01

autor: K.mat » 11 lis 2007, 21:27

Witam.No jak widać albo nikt nie chce za darmo zdradzić swojego projektu,albo jadą na zmywaku gdzieś daleko od kraju.Miałem podobny problem,ale znalazłem wyjście z sytuacji...regularnie zwiedzałem skupy złomu i znalazłem to czego szukałem.Pięknie wykonanyi z głowa kociołek na węgiel,drewno,i to był sądząc po jego stanie,może raz przepalony jakimiś smieciami(sądząc po osadzie sadzy wewnątrz)i stał na sztukę(na zapas w razie czego)w towarzystwie jakiegoś kociołka z czasów PRL-u.Sadza odpadła wraz z korozją,resztki usunąłem tzw.karcherem.Zapłaciłem za jego wagę150kg 170zł :D Podobnie zdobyłem zasobnik 150l i naczynie wzbiorcze.Czekam teraz na decyzje kominiarską,i będę go montować.Ponoć zima ma być sroga!To tyle co mógł bym podpowiedzieć.Pozdrawiam i życzę ciepłej zimy :D

gajowy26
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2009, 12:19

autor: gajowy26 » 23 lip 2009, 12:40

Panie doradco a co Pan za próby wytrzymałościowe w tym piecu przeprowadza ma on pracować jako suwnica czy dźwig hehe? O ile mi wiadomo to w kotłach ciśnieniowych wykonuje się próby ciśnieniowe i prześwietlenia spoin ale zwykły piec co nie jest przecież ciśnieniowy a grawitacyjny nie potrzebuje takich badań. A jak chce zrobić piec to musze kupować od razu gilotynę , żeby pociąć parę metrów blachy a czym jest gorszy palnik ? Przecież zawsze można jechać z blacha i rysunkiem do wyspecjalizowanej firmy (W każdym większym mieście jest taka) i pociąć laserem czy wodą z dużo większą dokładnością niż wasza gilotyna.
Każdy przeciętnie uzdolniony ślusarz spawacz jest w stanie taki piec wykonać w garażu i nie będzie gorszy a może nawet lepiej dopracowany niż firmowe piece. A pan jest pewnie kolejnym sklepowym doradca o wiedzy pochodzącej z kolorowych katalogów producentów i naganiaczem na sprzedaż swoich produktów.

mezik0
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 467
Rejestracja: 11 sty 2008, 19:30
piec

autor: mezik0 » 23 lip 2009, 20:13

Niesztuka jest pospawać piec lecz z którego miejsca go zacząć spawać i w którym go skoniczyci ,by się nie zamknąć i stanąć przed wielkim dylematem jak pospawać. więc musisz mieć projekt jak składać poszczególne elementy krok po kroku.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 161 gości

Gotowe projekty domów