Zniszczona terakota przy remoncie bloku

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

jqb
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2009, 13:06
Zniszczona terakota przy remoncie bloku

autor: jqb » 10 lip 2009, 13:10

Witam,
blok w którym mieszkam jest obecnie ocieplany i odnawiany. Mam jednak zastrzeżenia co do zabezpieczenia okien i balkonów. Okna które są zabezpieczane folią po skończeniu jednej ze stron były całe ubrudzone farbą i gipsem (folia się poprzedzierała miejscami) ale większy problem mam z terakotą na balkonie. Budowlańcy w ogóle jej nie zabezpieczyli, obecnie jest już bardzo zniszczona (od gipsu lub cementu) a jeszcze nie kładli nawet struktury na ściany.

Czy wykonawca ma obowiązek wyczyszczenia tego? Jak zmotywować go do doprowadzenia podłogi do stanu sprzed remontu?

kielo
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 727
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:34
Lokalizacja: małopolska-Podhale

autor: kielo » 10 lip 2009, 13:21

Normalnie to tak,przed pracami powinien zabezpieczyć okna, balkon a zwłaszcza że na podłodze są płytki

jqb
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 lip 2009, 13:06

autor: jqb » 12 lip 2009, 12:28

Można to podciągnąć pod niszczenie mienia? Jestem przerażony grubą warstwą gipsu (lub czegoś co kładzie się na styropian) i kolorowej struktury. Wątpię żeby dało się to wyczyścić bez porysowania płytek.

shadow82
Aktywny
Aktywny
Posty: 281
Rejestracja: 13 sty 2009, 17:47

autor: shadow82 » 12 lip 2009, 17:58

każdy fachowiec ma obowiązek zabezpieczyć inne elementy przed uszkodzeniem a jeśli tego nie robi to lepiej żeby miał umiejętności pozwalające uniknąć uszkodzeń lub ma taką pracę przy której nie ma ryzyka uszkodzenia innych elementów wszystkie straty które spowoduje musi naprawić tak samo jak posprzątać po sobie.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości

Gotowe projekty domów