grubsza izolacja niz krokwia

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

gomul
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 lip 2009, 15:55
grubsza izolacja niz krokwia

autor: gomul » 04 lip 2009, 16:06

witam,
Mam pytanie odnosnie ocieplenia poddasza. Dach jest z pelnym deskowaniem, na to papa, a na to jest polozona dachowka. Z racji tego pelnego deskowania, bedzie trzeba zastosowac odstep pomiedzy deskowaniem a wata.
Problem polega na tym iz mam juz zakupiona welne unimata firmy isover o grubosci 15cm, niestety grubosc krokwi wynosi w moim przypadku ok 15,5 cm.

W jaki sposob nalezy zapewnic ten odstep? Wyczytalem ze mozna to zrobic tworzac siatke z drutu pomiedzy krokwiami w rzadanej odleglosci (te 3-4 cm). Sa jeszcze inne rozwiazania?
A druga sprawa to w jaki sposob w ogole ta wate zamontowac? Niektórzy sugeruja zeby wykonac nadbitke z listew, czy z laty. Slyszalem rowniez o innym rozwiazaniu polegajacym na uzyciu systemu do montazu plyt gipsowo kartonowych (ktore rowniez mam zamiar zamontowac). Na czym polega przymocowanie waty do takiego systemu?(mozna rowniez to wtedy powiazac drutem pomiedzy uchwytami tego systemu?)

Bardzo prosze o porade, ewentualnie o skierowanie mnie od opowiednich artykulow.

Pozdrawiam serdecznie

Przemek

autor: Przemek » 05 lip 2009, 20:51

odsyłam do portalu o dachach
ocieplenie dachowe również
jakie pokrycia dachowe

i porady dachowe

www.e-dach.pl

RYBCZAN
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 lip 2008, 18:10

autor: RYBCZAN » 11 lip 2009, 17:43

Uzycie systemu do mocowania plyt polega na tym iz plyty beda montowane Ciut nizej dzieki czemu zysyasz miejsce na pustke powietrzna, a welna opiera sie wlasnie na nim, bez drutu bez montowania.


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów