Przechowywanie planów

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

creek
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2009, 9:50
Przechowywanie planów

autor: creek » 20 cze 2009, 10:10

Jako że to mój pierwszy post na tym forum witam wszystkich Państwa. :)

Jestem właścicielem małej kawalerki (m. własnościowe) z początku lat 50tych. Kamienica ta jest częścią bardzo małej spółdzielni i zamieszkałej niestety wyłącznie przez ludzi starych lub b. starych. Kontakt z "administracją" niestety jest dalece utrudniony.

Planuje w najbliższym czasie przeprowadzić kapitalny remont mieszkania wraz z przeprowadzeniem pewnych adaptacji innych pomieszczeń. W tym celu potrzebuję zapoznać się planami kamienicy.

W jakim urzędzie są przechowywane plany (jeśli są)? Na moje pytania o ta sprawę spółdzielnia milczy. Zresztą milczy tez w każdej innej sprawie. ...

fpz
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 681
Rejestracja: 22 sie 2007, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

autor: fpz » 20 cze 2009, 23:22

Jako członek spółdzielni masz prawo do wglądu w plany. Chyba, że ich administracja nie ma. Często tak bywa. Przy robieniu remontu najlepiej będzie wykonać projekt przebudowy.

mpm
Aktywny
Aktywny
Posty: 148
Rejestracja: 27 lis 2008, 18:38

autor: mpm » 21 cze 2009, 12:27

fpz - remont to nie przebudowa, używaj ścisłych określen nie zamącaj !!!


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

Gotowe projekty domów