izolacja fundamentów prosze o rade

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:

autor: MTW » 18 cze 2009, 12:52

a może zamieści pan jakieś nowe argumenty bo ja piszę o uniemożliwieniu dyfuzji a pan o dyfuzji czy też nawet błędach wykonawczych .a oglądanie tego samego zdjęcia któryś-dziesiąty raz jest nudne może mi pan wierzyć.
co do zamków to już ustaliliśmy że dziś nie możemy sobie pozwolić na dawniejszą technologię - nie te materiały
a to co pan proponuje to stawianie Iglo w afryce i szałasu z krowiaka na biegunie.
gwarantuję że oba się nie sprawdzą.
poza tym zbyt daleko odbiegamy od zadanego pytania czyli robimy to co zwykle ma pan w zwyczaju rozwadniamy temat

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 18 cze 2009, 15:17

MTW pisze:a może zamieści pan jakieś nowe argumenty bo ja piszę o uniemożliwieniu dyfuzji a pan o dyfuzji czy też nawet błędach wykonawczych .a oglądanie tego samego zdjęcia któryś-dziesiąty raz jest nudne może mi pan wierzyć.
co do zamków to już ustaliliśmy że dziś nie możemy sobie pozwolić na dawniejszą technologię - nie te materiały
a to co pan proponuje to stawianie Iglo w afryce i szałasu z krowiaka na biegunie.
gwarantuję że oba się nie sprawdzą.
poza tym zbyt daleko odbiegamy od zadanego pytania czyli robimy to co zwykle ma pan w zwyczaju rozwadniamy temat


O przepraszam, ale uniemozliwianie dyfuzji Pan raczy sobie przypisywać? Od 20 lat piszę , ze przy izolacji termicznej musi być w scianie paroizolacja! Jak w dachu.

stelmax
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 08 cze 2009, 17:18
Lokalizacja: W-wa/Mazowieckie

autor: stelmax » 18 cze 2009, 16:04

wiecie co ... drapcie się sami ... pan TB niech zostanie naczelnym misjonarzem, który jedynie krytykuje a sam nie wnosi nic nowego do dyskusji, ludzie którzy tu szukają pomocy nie otrzymują nic, gratuluję Panie TB i życzę dalszych owocnych w rozwiązania postów

winszuje i życzę najlepszego

pozdrawiam

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:

autor: MTW » 18 cze 2009, 20:49

Stelmax bez nerwów w co 10 poście nie widać śladu TB :D
TB jakbyś nie był tak leniwy pewnie byś kliknął na link www znajdujący się pod każdym moim postem i zobaczył co mam do zaproponowania bo nie będę zaśmiecał forum wklejając kilkadziesiąt razy te same zdjęcia .
tak się składa że technologia w której wykonuję hydroizolacje to nienamakająca ściana i dynda mi to czy na zewnątrz będzie jakaś mazaja czy jej nie będzie mnie to nie przeszkadza , tobie zakładając ocieplenie od środka bardziej powinno zależeć żeby jakaś mazaja na zewnątrz była bo inaczej mur ci się rozpłynie .
stelmax wszelkie technologie są mile widziane i warte zapoznania bo każda ma jakieś ograniczenia i jakiejś konkretnej sytuacji się wykłada , więc tym bardziej warto wiedzieć czym się w razie co podeprzeć. Do TB z czasem idzie się przyzwyczaić ( czemu mam go gnębić sam :P ) bywa że ma ciekawe pomysły i zmusza do myślenia ale dyskusja z TB to jest sposób na to żeby nauczyć się czegoś odwrotnego niż przedstawiane przez niego tezy choć też nie zawsze - najgorsze jest to że czasami miewa chłop rację
pozdrawiam

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 19 cze 2009, 5:53

stelmax pisze: który jedynie krytykuje a sam nie wnosi nic nowego do dyskusji,


jak nic? - stosować folię zgodnie z przeznaczeniem i instrukcją-to nic?
-nie używać "lepiszczy " bo one zatrzymają wilgoć-to nic?
-Jak działa folia kubełkowa-to nic?
A co do MTW... ten Pan daje styropian (izolacje termiczną) na fundamencie domu niepodpiwniczonego!!! I to powinno każdemu kto lizną fizyki za komentarz wystarczyć. Zanim do tak umieszczonego styropiany ciepło dojdzie ….


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

Gotowe projekty domów