główny zawór gazu. kto powinien wykonac przeniesienie?

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

tomjan
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 15 maja 2008, 12:03
główny zawór gazu. kto powinien wykonac przeniesienie?

autor: tomjan » 08 cze 2009, 11:18

Witam,

na ta chwile glowny zawor gazu mam w domu (w piwnicy).

w prawie stoi:

§ 159. 1. Instalacja gazowa budynku zasilanego z sieci gazowej powinna mieć zainstalowany na przyłączu kurek główny, umożliwiający odcięcie dopływu gazu.
2. Kurek główny powinien być zainstalowany na zewnątrz budynku ...itd.

(przepraszam ale nawet nie wiem czy powyzsze jest aktualne i w mocy)

poszedlem do gazowni i poprosilem zeby umiescili zawor na budynku.
odpowiedziano mi ze klient wykonuje taka modernizacje sam (na swoj koszt).

podejrzewam ze nawet jesli przytoczony przezemnie paragraf jest aktualny i obowiazujacy to zostal stworzony chyba w 2002 a prawo nie dziala przeciez w stecz. dlatego gazownia pewnie ma prawo spychac te koszty na klientow.

moje pytanie brzmi:
czy przypadkiem nie wydano jakichs dodatkowych paragrafow ktore zobowiazuja w okreslonym czasie dostawcow gazu do modernizacji instalacji tak aby byly zgodne z obowiazujacym prawem?

czyli czy jestem wstanie zmusic dostawce do modernizacji jego instalacji (bo przeciez instalacja do glownego kurka jest jego) tak aby spelniala obowiazujace normy/prawo?

dziekuje za odpowiedzi/podpowiedzi

tj

oleyu
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 376
Rejestracja: 18 lis 2008, 17:24
Lokalizacja: dolnośląskie

autor: oleyu » 09 cze 2009, 14:38

Musisz zlecić przebudowę instalacji/przyłacza a oni tylko robią odbiór.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów