płot

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

ixbox
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2009, 21:34
płot

autor: ixbox » 24 mar 2009, 21:35

Witam. Chciałem postawić płot .
Myślę że siatka będzie dobrym rozwiązaniem.
Teraz tylko słupki pod tą siatkę.... Jak je zamontować, poprostu wkopąc je w ziemię???
Myślałem o zalaniu ich betonem. Czy tak będzie dobrze a jeśl tak, to na co zwracać uwagę podczas zalewania betonem ?? Jaka powinna być ziemia, sucha ??? Jeśli ktoś się na tym zna, to proszę o jakieś porady. Z góry bardzo dziękuję.
Pozdrawia.

Gregg
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 08 kwie 2009, 14:21

autor: Gregg » 08 kwie 2009, 14:37

to raczej dlugo nie postoi, chyba ze maja po 3 metry wysokosci i polowe wkopiesz :) . zalejesz raz betonem i laata bedzie sluzylo. tylko trzeba pilnowac przy zalewaniu zeby slupki staly prosto, dosypac cos na wzmocnienie mozna, jakis gruz czy duze kamienie, ale nie za duzo zeby nie "oszukiwac" na betonie ;) . ja polalem sobie zwyczajnie w glebszym rowku wokol dizlaki kopanym wzdluz sznurka ;) . taka niby podmurowka, to i sama masa nie daje sie ruszyc. calosc mam obciagniete siatka resitor betafence to i konserwacji prawie w ogole nie bedzie przy tym. polecam raz a dobrze ;)

ciekawski83
Aktywny
Aktywny
Posty: 167
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:51
Kontaktowanie:

autor: ciekawski83 » 29 kwie 2009, 17:13

lepiej zabetonować a nie zakopywać połowy słupka, o wiele trwalsze

gustav33
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 14 kwie 2009, 8:22

autor: gustav33 » 31 maja 2009, 16:21

Zdecydowanie zabetonować.

olga
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 02 cze 2009, 12:01

autor: olga » 02 cze 2009, 12:11

ja też wychodzę z założenia, że jak coś robić to porządnie :D bo chyba najgorszy z tego wszystkiego jest późniejszy żal i świadomość, że można było tego uniknąć

gustav33
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 14 kwie 2009, 8:22

autor: gustav33 » 02 cze 2009, 17:04

… i jeszcze jedno! Polecam pokolorować siatkę lub drut. Genialne rozwiązanie to dwukrotne nałożenie siatki w dwóch różnych kolorach. Bierzemy farbę do metalu na rdzę V33 i malujemy, a potem mocujemy na słupkach. Oczywiście na zabetonowanych słupkach:)

Kosiara
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2009, 10:12

autor: Kosiara » 22 cze 2009, 14:57

Na płot to nadaje się żywoplot:) tylko wymaga pielęgnacji. ale do czasu jak rośnie niestety wymaga wsparcia - siatka najlepsza ale mało estetycza...


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości

Gotowe projekty domów