skończyły sie moje problemy z ogrzewaniem :D

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Wacek51
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2006, 20:12

autor: Wacek51 » 16 wrz 2008, 22:51

Witam p. Damian, teraz jest tak rachunki pegenige płace co 2 miesiąc 53zł bo tylko kuchenka, ale już niedługo zrezygnuje całkiem .Wode grzeje przez całyt czas 350l do tem 50st,cel . i zużywam 1/3 worka raszlowego zrębka wierzby na dobe .kupiłem 30 ar. wierzby 2 letniej za 500zł cztery dni pracy i uzyskałem powyżej 70 m3 zrębka poworkowałem w worki raszlowe co dało 883 worki . mam nadzieje że starczy nq pare lat. Paląc nawet dwa worki dziennie to wrzątek w chałupie a co se będę żałował. Teraz ilość spalanego paliwa zmniejszyła się niesamowicie bo od lipca zamontowalem kocioł Żywiecki i już komina nie grzeje tak jak w tym gazowym, gdzie ja paliłem 5ton brykietu a p. doktor tylko 2 na nowym zestawie Żywieckim a chałupy podobne a on lubi ciepełko.
Jeszcze jedna ciekawostka że palnik pali się pod rusztem co nie przeszkadza spalaniu na ruszcie . tego nieda się opisać to trzeba zobaczyć ,inaczej się nie uwerzy . Wystawiłem zestaw na alegro i odrazu zdjełem bo mam tylko dwie ręce a produkcja jeszcze nie ruszyla pełną parą .Zostala informacja na alegratki kocił biomasa. Nie umiem tego wyliczyć ale co tam za zużycie opału jak się samemu go robi dla rekreacji , lub kupuje na alegro . Najważniejsze w tym jest że uczciwy gaz mam i opał bo wiem za co płace. :D
Wacek51

Wacek51
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2006, 20:12
no już normalnie

autor: Wacek51 » 31 maja 2009, 15:39

Witam . pytano na postach ile spalam i ile to kosztuje , w poprzednich latach paliłem owsem ,ale zdrożał ,w tamtą zime paliłem brykietem to 5 t po 350 teraz to już za drogo, a ta zima 2008\2009 trzymajcie się bo 320 zł pl. Zamontowałem zestaw czerwonego kotła zasypałem sieczką zasobnik i trzy dni palenia , paliłem od 1 września do 15 kwietnia to jest 226 dni spaliłem 330 worków raszlowych sieczki z wierzby com kupił 30ar za grosze dało to 80m3 sieczki , natomiast spaliłem tylko 25m3 licząc 13 worków na 1m3.
Osiągi 24stC przy podłodze praca zestawu w tem 35 nie przekraczałem 45 bo karaiby, piorytet cieplej wody 350 l .Wiec pytam się po co te ocieplania dla bakteri lub małe ilości wody w CO zastanowić się trzeba czego będzie dużo ? Co prawda nic nie ma za darmo ,a co zludne za darmo to drogie lobingowane bo ktoś chce kase naiwnych. Na giełdach jest paliwo można kupić lub samemu na własnej kloace wychodować z pożytkiem dla środowiska a kaloryczność wieksza od gazu , bo popiuł jest piaskiem a z peletu slomianego szlaką ponoć 15mGJ \kg .
Wacek51

marek023
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2009, 9:09
Lokalizacja: Podkarpacie

autor: marek023 » 15 wrz 2009, 9:21

Panie Wacku51,chcę kupić taki palnik

Wacek51
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 18 cze 2006, 20:12
Re: skończyły sie moje problemy z ogrzewaniem :D

autor: Wacek51 » 19 wrz 2009, 13:08

Witam pana Marka dziekuje za zaiteresowanie ale sam palnik nic panu nie da musi być zestaw , taki jak na str. alegradka , dom ogród, kocioł do biomasy 25kW KOWA. lub ebiomasa.pl , giełda, kotły.Też kotły-ekopal.pl , na licencji mojej

Awatar użytkownika
HenoK
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1180
Rejestracja: 03 gru 2008, 13:17

autor: HenoK » 02 paź 2009, 17:09

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Prawo dąży nie tyle do czystości spalin a do ich ograniczenia. Polskie normy podają już 70 kWh/m2 rocznie, a Skandynawskie 40! Można to osiągnąc TYLKO na dwa sposoby IZOLACJA, lub CIEPŁA POMPA!!!! Jak dom zużywa ponad 200kWh /m2 (a kotłowni węglowych do lepiej izolowanych się nie stosuje) to będzie kopcił przy drogich katalizatorach ,choćby najczystrzym CO2 i H2O i czy podatkami kominowymi czy akcyzami będą to ograniczać i zmuszać do izolowania.!!!!

Z uwagi na tysiące postów wprowadzających Forumowiczów w błąd postanowiłem zebrać je wszystkie w jeden wątek:
Błędy w teorii i poradach Tomasza_Brzeczkowskiego. Zapraszam do uzupełnienia tego wątku.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Yandex [Bot] i 166 gości

Gotowe projekty domów