Studia budowlane

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Marcin31
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2009, 15:46
Studia budowlane

autor: Marcin31 » 16 kwie 2009, 16:06

Witam.

Na pewnej uczelni jest kierunek budownictwo, prowadzone w systemie:
* pierwszego stopnia 4-letnie inżynierskie
* drugiego stopnia 2-letnie magisterskie
Specjalności
* budownictwo rolnicze
* budownictwo wodne
* budownictwo drogowe

Mam takie pytanie czy po ukończeniu studiów pierwszego stopnia na tej uczelni, a następnie uzupełniających magisterskich na innej uczelni, będę mógł zrobić uprawnienia konstrukcyjno-budowlane bez ograniczeń?

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia

autor: deggial » 17 kwie 2009, 7:58

Będziesz mógł zrobić albo konst-bud w specj. hydrotechniczej, albo drogowej - nie wiem co to jest to rolnicze bo brzmi jak abstrakcja.

Spróbuj skontaktowac się ze swoją izbą.

karol_ka
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 06 maja 2009, 8:18
Lokalizacja: Wroclaw

autor: karol_ka » 06 maja 2009, 10:38

no to odpowiem- ja skonczyłam tę uczelnię - Uniwersytet Przyrodniczy we Wroclawiu, parę lat temu. Skończylam tam kurs inzynierski, magisterkiego wówczas jeszcze nie bylo. Następnie ukonczylam na PWr uzupelniającą magisterkę na specjalizacji technologiczno- budowlanej i teraz jestem w trakcie odbywania praktyki budowlanej- nie ma problemu ze zrobieniem uprawnien w specjalizacji konstrukcyyjno- budowlanej. Zreszta po ukonczeniu całego kursu (inż+mgr) na UP też ponoć można ubiegać się o uprawnienia konstrukcyjno- budowlane :)

karol_ka
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 06 maja 2009, 8:18
Lokalizacja: Wroclaw

autor: karol_ka » 06 maja 2009, 10:39

bez ograniczeń oczywiście :)

komsikom
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2009, 17:34
uprawnienia budowlane

autor: komsikom » 28 maja 2009, 17:40

witam. koncze IIgi rok budownictwa (inż) i mam pytanie mianowicie kiedy najwczesniej mozna pobrac zeszyt praktyk (do uprawnien) z izby?

karol_ka
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 06 maja 2009, 8:18
Lokalizacja: Wroclaw

autor: karol_ka » 29 maja 2009, 7:01

od III roku można. I lepiej wcześniej niż później.

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia

autor: deggial » 29 maja 2009, 11:42

Koleżanko karol_ka. Weź pod uwagę że ty dopiero robisz praktykę a ją może robić każdy, kwestią jest złożenie dokumentów do dopuszczenia do egzaminu i przejście pozytywne weryfikacji - a do tego momentu jeszcze nie doszłaś i nie mów że "nie ma problemu" i można robić uprawnienia w taki a takim zakresie - to stwierdzi komisja.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

Gotowe projekty domów