docieplenie+tynk na gladko - jak tego dokonac??

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

r.burdon@ipd.pl
docieplenie+tynk na gladko - jak tego dokonac??

autor: r.burdon@ipd.pl » 15 sie 2004, 19:28

chce wykonczyc po ocieplaniu na gladko. damy styropian na plackach+siatka w kleju. potem chce ominac korniki i baranki. ale jesli nie one to czym wykonczyc?? postanowilem ze ozdoba bedzie kolor i tynk na gladko. jednak jak wykonac tynk na gladko?? wszyscy fachowcy twierdza ze jest to nie mozliwe bo beda widoczne zapady i zalamania PLISSSS Doradzajcie

Gość

autor: Gość » 30 wrz 2004, 7:49

Oczywiśćie, że tynk na gładko można wykonać, tylko potrzeba dobregi i dokładnego fachowca, bo faktycznie "szwy" między płytami mogą być widoczne.

zj
ocieplenie

autor: zj » 27 paź 2004, 12:28

Można zrobić gładki tynk chociaż jest to trudne ja sam sobie robiłem bo przypuszczam ,że fachowiec tego by nie zrobił bo by nie zarobił. Ja wykończyłem ostateczną warstwę też klejem do siatki (dawałem 3 warstwy po 3 mm) jest to trudne ale po nałożeniu kleju jak go zwilży wodą (spryskiwaczem) to można na gładko go 'wyciągnąć'.Wymaga to trochę wprawy ale nabierze się jej przy pracy. Przetestowałem wiele klejów -njlepiej ej robiło się to Kerakolem ale bardziej wytrzymały i polecany przez producenta jako warstwa ostateczna to klej Optiroka -ale ciężko się nim robi.Innymi klejami też robiłem i też się da to wykonać. Istnieją cpecjalne masy szpachlowe do takich celów ale są one drogie.

Jungingen

autor: Jungingen » 02 lis 2004, 12:38

Potwierdzam opinię tego Pana. Tez robiłem warstwę ostateczną klejem na gładko i malowałem po wyschnięciu.

BDB

autor: BDB » 26 sty 2005, 15:54

System ociepleń BSO jest pomyślany do cienkowarstwowych wypraw. Wymyśliła go austriacka firma Baumit w latach 60-tych. Sprawdzano różne wyprawy. Nie modyfikujcie własnymi pomysłami. Tyn można oczywiście kilkukrotnie szpachlować aż uzyska się gładką powierzchnię i równą, ale rośnie grubość wyprawy do 6-8 mm, co spowoduje napewno pękanie za jakiś czas.
Można tego uniknąć, stosując np. ściany warstwowe a na zewnątrz tynk cem-wap szpachlowany specjalną masą typu FINE oraz farbą mocno dyfuzyjną.
Szczegóły wymagają niestety rozpatrzenia konkretnego projektu domu.
Polecamy się:
BIURO DORADZTWA BUDOWLANEGO BDB

Gość

autor: Gość » 16 lis 2005, 0:46

To autorów systemu ociepleńjest już chyba ze czterech. Obecnie przybył Baumit. A może są materiały źródłowe,które to potwierdzają ?

Gość

autor: Gość » 16 lis 2005, 17:47

Obecnie mamy ponad 30 producentów systemów ociepleń metodą lekką-mokrą (BSO).
Wykonanie tynku gładkiego i malowanego wymaga spełnienia czterech podstawowych warunków:
1. Podłoże zanim zostanie pokryte płytami ocieplenia musi być bezwzględnie wyrównane masą szpachlową mineralną - stosowną do podłoża (klasa, wytrzymałość, przyczepność) niezwykle starannie z dokładnością 1 mm na długości 2 m.
2. Zbrojenie siatką szklaną warstwy szpachlowej musi być wykonane zgodnie z Wytycznymi ITB (zakłady, podział brytów, zbrojenie naroży stolarki, zbrojenie narożników itd.)
3. Ew. niedoskonałości szpachlowania można dodatkowo wyrównać, ale zawsze tą samą masą co warstwa szpachlowa i dopiero po stwardnieniu warstwy poprzedniej.
4. Do malowania elewacji stosować farby bez połysku (tylko matowe) i nanosić tylko przez natrysk lub wałkiem malarskim (nigdy pędzlem).
Tyle ogółów. Dobór szczegółowy produktów i dane technologiczne poszczególnych etapów prac dla konkretnego przypadku wymagają konsultacji z nami.
Jerzy Zembrowski BIURO DORADZTWA BUDOWLANEGO www.bdb.com.pl

Gość

autor: Gość » 20 lut 2006, 12:37

polecam zaprawę Kerakol Risobuild LBF (mniej więcej tak to się nazywało)

Awatar użytkownika
Kryspin
Aktywny
Aktywny
Posty: 128
Rejestracja: 02 gru 2005, 8:12

autor: Kryspin » 22 lut 2006, 8:05

CEKOL C-35
GŁADKI TYNK ELEWACYJNY, BIAŁA MASA SZPACHLOWA DO STOSOWANIA NA ZEWNĄTRZ I WEWNĄTRZ BUDYNKÓW

www.cekol.pl


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów