Pękające ściany

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław
Pękające ściany

autor: Woltar » 27 sty 2006, 10:34

Witam
Podczas budowy (YTONG 36cm) murarze bardzo oszczędzali klej i podejrzewam że jest to powód pękania ścian załaszcza szczytowych (chyba że jest inny), jestem w trakcie wykańczania wnętrza i chciałbym te pęknięcia naprawić. Jak to zrobić?, żeby nie powtórzyły za rok.
pozdrawiam

macieklodz
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 12 gru 2005, 17:36

autor: macieklodz » 28 sty 2006, 13:20

witam ja kupiłem dom z ytonga i go kończę dobudowywałem ścianki kolankowe przez gościa z autoryzacją ytonga miał taki dozownik do kleju jakby z magazynkiem na klej
co do pękania mówił mi o możliwym pękaniu wzdłuż łączeń ale twierdził że tak może się dziać gdy dom osiada najlepiej na stronach ytonga znajdż nr tel, do doradcy technicznego może pomoże powiedz czy ocieplasz ściany co dajesz od środka tynk jaki czy płytę k/g
pozdrawiam Maciek

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 28 sty 2006, 17:40

Pęknięć na murze nikt nie zobaczy chyba że przez bloczek, ja mam ściany potynkowane (gipsowy maszynowy) , ściana pękła łącznie z tynkiem, ścian jeszcze nie malowałem i dlatego chcęto usunąć nim pomaluje.
pozdrawiam

macieklodz
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 12 gru 2005, 17:36

autor: macieklodz » 12 lut 2006, 8:29

jak szybko tynkowałeś po postawieniu murów mam jeszcze jedno pytanie czy miałeś sytuację szpary miedzy bloczkami ja mam tak w 2 miejscach :( na poddaszu nie ma problemu będzie styropian ale na dole też mam w 1 miejscu tak wyszło murarzom :twisted: kierownik bud nie martw sie to wypełnimy pianką montażową co ty na to czy to rozsadne jak wypełniałeś ubytki bloczka mam parę miejsc odbitych czy tynk czy zestaw naprawczy ytonga ??
pozdrawiam Maciek

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 20 lut 2006, 10:42

dół po 1 roku gura po 4 miesiącach, wszystkie ubytki i szpary były zalepione zaprawą, którą murowali, (pianki do tego bym nie użył)


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 61 gości

Gotowe projekty domów