Rynny Tytan-Cynk a gont bitumiczny

Informacje na temat rynien i odwodnienia dachu. Jaki materiał na rynny jest najlepszy i jak je zamocować. Dowiesz się także wszystkiego na temat czyszczenia i konserwacji rynien.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Cysiek80
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 28 lut 2009, 15:34
Lokalizacja: z kaczogrodu
Rynny Tytan-Cynk a gont bitumiczny

autor: Cysiek80 » 11 maja 2009, 17:42

Za niedługo wymieniam pokrycie dachowe i będzie nim gont bitumiczny Isola
Wymieniam także cały system rynnowy na nowy ale mam dylemat gdyż zamierzam wybrać coś z ofert stali tytanowo-cynkowej a gdy dziś rozmawiałem z przedstawicielem firmy Trelleborg oznajmił mi ze jeśli chciał bym tytan-cynk to musiał bym zabezpieczyć rynny jakąś farbą ponieważ posypka ma odczyn kwaśny i koroduje z tym że metalem :shock:
Polecił mi rynny stalowe powlekane :(

Czy ktoś zna temat o co chodzi z tym korodowaniem? Przecież jest to stop tytanu, miedzi ,cynku i aluminium, jego trwałość jest szacowana na około 80lat wiec co tam może korodować bo nie bardzo rozumiem... :idea:

tolek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 28 mar 2008, 21:24
Lokalizacja: Mazowieckiede

autor: tolek » 11 maja 2009, 19:54

Witam,tytan -cynk,tak się potocznie mówi.Jest to stop 99,9cynk i śladowe ilości tytanu oraz miedzi ,w celu uzyskania plastyczności.Wewnątrz pomalować należy metalprotektem.

Cysiek80
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 28 lut 2009, 15:34
Lokalizacja: z kaczogrodu

autor: Cysiek80 » 12 maja 2009, 12:39

Dzięki za pomoc, już wybadałem temat :wink:


Wróć do „Rynny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

Gotowe projekty domów