Chodnik i row przydrozny

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

thunder43
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2009, 13:22
Chodnik i row przydrozny

autor: thunder43 » 05 maja 2009, 13:36

Witam,
mam takie pytanie do Panstwa.
W nasyej miejscowosci odbzwa sie pryebudowa drogi i budowa chodnika,ktorey to spowoduje zmniejsyenie rowu przydroznego a w konsekwencji ograniczy w moze i nawet uniemozliwi odprowadzanie wod opadowzch i roztopowzch na posesji. Ponad to budowa nowych podjazdow zlikwiduje przepusty ktorymi odpywala wodo do pobliskiego rowu melioracyjnego. W rozmowie z inspektorem z nadzoru budowlanego zostalem poinformowany,ze wszystko jest zgodne z planem i zadna woda stac nie bedzie.Ja mam jednak pewne obawz co do takiego rozwiazanie.Moja opinie potwierdzaja pracownicz firmy wykonujacej prace. Co dalej,jak z z tym walczyc

Nikita_Bennet
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 04 gru 2008, 23:30
Lokalizacja: płn Polski
Re: Chodnik i row przydrozny

autor: Nikita_Bennet » 08 maja 2009, 15:09

thunder43 pisze:Witam,
mam takie pytanie do Panstwa.
W nasyej miejscowosci odbzwa sie pryebudowa drogi i budowa chodnika,ktorey to spowoduje zmniejsyenie rowu przydroznego a w konsekwencji ograniczy w moze i nawet uniemozliwi odprowadzanie wod opadowzch i roztopowzch na posesji. Ponad to budowa nowych podjazdow zlikwiduje przepusty ktorymi odpywala wodo do pobliskiego rowu melioracyjnego. W rozmowie z inspektorem z nadzoru budowlanego zostalem poinformowany,ze wszystko jest zgodne z planem i zadna woda stac nie bedzie.Ja mam jednak pewne obawz co do takiego rozwiazanie.Moja opinie potwierdzaja pracownicz firmy wykonujacej prace. Co dalej,jak z z tym walczyc

na początek zadaj do samo pytanie poleconym, za potwierdzeniem odbioru - tak żebyś dostał odpowiedz na pismie i jak będzie cię zalewać to wiedział jakich partaczy ciągnąć do sądu.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

Gotowe projekty domów