Kłopotliwy garaż?

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

jorg1975
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:38
Kłopotliwy garaż?

autor: jorg1975 » 03 maja 2009, 17:46

Witam, prosiłbym w ramach możliwości o poradę w kwestii garażu, a mianowicie:

Posiadam garaż o wielkości 4x4 metry, murowany, który jest usytuowany 0,5m od granicy działki. Po drugiej stronie płotu także przy płocie znajduje się budynek gospodarczy sąsiada, którym jest gmina. Dodam tylko,że ten budynek gospodarczy jest prawdopodobnie samowolą budowlana, a dokładniej szopą leżącą obok budynku socjalnego, postawionym przez lokatora "tak sobie" jakieś 30 lat temu.

A teraz mój problem:
Mój garaż jest wiekowy, ściana się pomału chyli ku upadkowi i chciałem to zburzyć zostawiając tylko fundamenty i postawić na to miejsce wiatę na samochód przy okazji wydłużając ją może o jakieś 0,5 metra.
Wiata będzie na metalowych słupach, dach skośny na boki.

i moje pytania:

czy potrzebuję jakieś zgody, czy mogę to podpiąć pod remont budynku podlegający tylko zgłoszeniu?
Czy muszę mieć jakiś projekt?

Dziękuję z góry za podpowiedzi :-)

Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów