Gazobeton vs. co innego

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

tornado17
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2006, 11:43
Gazobeton vs. co innego

autor: tornado17 » 05 lut 2006, 15:24

Witam,

Kupiłem gotowy projekt i zamierzam go trochę pozmieniać (mały jednopiętrowy, blachodachówka). Ściana w projekcie jest z porothermu, którego nie chcę z tego prostego powodu, iż potrzebuję dużo zawieszać różnych rzeczy na ściany, m.in. dla osoby niepełnosprawnej (z kołkami w porothermie jest problem). Zastanawiam się nad gazobetonem 700 "białym" PW 24 cm + 15 styropian. Sąsiad wybudował z gazobetonu 500 i po wywierceniu na kołek fi 10, kołek ten mu się obracał. Musiał użyć kołka fi 12. Dlatego ja myśle o 700 ale nie wiem, czy w praktyce różnicę w twardości da się zauważyć. Czy ktoś ma doświadczenie pomiędzy 500, 600, a 700? A może z czegoś innego ściany (silka podobno jest dużo twardsza) ale żeby ściana + ocieplenie było podobnie ciepłe i w podobnej cenie (nie droższej, z silką drożej wychodzi) niż w/w gazobeton 700 + 15 cm. styropianu.

Z góry dzięki za opinie :lol:

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 05 lut 2006, 20:57

Witam
Do gazobetonu trzeba zastosować odpowiednie kołki nie każdy się nadaje, dla mocno obiążonych elementów daje się stalowe.
Tak że jak dasz odpowiednie to nie będzie problemu, ewentualnie jeżeli przewidzisz to wcześniej, to np. ścianki wewnętrzne przewidziany pod elementy do przykręcenia mocno obciążonych elementów możesz wykonać z cegły pełnej.
W twardszyn gazobetonie mocowanie jest trochę pewniejsze.
pozdrawiam

Gość

autor: Gość » 05 lut 2006, 23:47

Woltar pisze:Witam
Do gazobetonu trzeba zastosować odpowiednie kołki nie każdy się nadaje, dla mocno obiążonych elementów daje się stalowe.
Tak że jak dasz odpowiednie to nie będzie problemu, ewentualnie jeżeli przewidzisz to wcześniej, to np. ścianki wewnętrzne przewidziany pod elementy do przykręcenia mocno obciążonych elementów możesz wykonać z cegły pełnej.
W twardszyn gazobetonie mocowanie jest trochę pewniejsze.
pozdrawiam


Serdeczne dzięki.
No właśnie jak twardszym i czy "widzi" się różnicę? Z tego co się zorientowałem, to masz Ytong? To chyba jest miększe od 600 czy 700 gazobetonu? I Ytong robi jednowarstwowe ściany.

A jak od środka będziesz wykańczał? chodzi mi po głowie GK - dodatkowo cieplej, można samemu położyć bezpośrednio na gazobeton, potem farba lub tapeta (mniejsze tylko są pokoje, ale nieznacznie). Tylko zastanawiam się czy z gazobetonem nic się nie stanie (wilgoć lub coś innego) gdy na zew. będzie ocieplony styropianem (ściana 2 warstwowa gazobeton 24 cm + 15 styropian).

Pozdrawiam, :D

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 06 lut 2006, 8:53

Witam
Czy ty chcesz odpowiedzi jakš masz zrobić œcianę w jednym zdaniu :?: :?: :?:

Moja wiedza jest zbyt mała aby powiedzieć ci jaki jest przepływ wilgoci przez twojš œcianę, ale przy tej gruboœci ocieplenia styropian może się okazać gwoŸdziem do trumny, poczytaj to:

Docieplenie Ytonga - czy warto?
viewtopic.php?t=573

a najlepiej zwróć się do specjalisty (nie każdy to zrobi, także patrz do kogo się zwracasz)

ja œciany wykończyłem tynkiem gipsowym maszynowym, wyszło bardzo ładnie (jednak nie wszędzie on się nadaje, w łazienkach powinien być cementowo-wapienny)

czy "widzi" się różnicę? - różnic się nie widzi je się czuje przy obróbce (wiercenie, kucie, dłutowanie) zdecydowanie inaczej obrabia siębloczki odmiany 400 a inaczej odmniany 600

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 06 lut 2006, 10:05

Wilgoci w przegrody termiczne nie wpuszczaj, daj folię i skuteczną wentylację. A 15 cm to napewno za mało, chyba, że do trumny to wystarczy.

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 06 lut 2006, 10:16

Jak chcesz słuchać tego co tu się nade mną wpisał to nie zapomnij :idea: że zamiast ściany musisz dać szkielet :D

Gość

autor: Gość » 07 lut 2006, 13:13

Z gazobetonu 500 nie powinno się budowac wogóle - jest zbyt "słaby". 700 to już jest porządna ściana a z ociepleniem 15 cm styropianem będzie bardzo "ciepła". NIe słuchaj gadania, że 15 to z mało, bo żeby spełnić wymagania normy to wystarczy 10 cm dać - tylko że norma nie jest zbyt wymagająca.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 07 lut 2006, 15:05

Norma zbyt wymagająca!??? dla kogo? Dla tego co rachunki płci?? Norma nie oznacza, że tak trzeba, tylko, ze gorzej nie można. A jak ktoś się boi małych rachunków jak diabeł św. wody to niech nie izoluje. Przecież niedługo śladem Europy nie będzie norm na izolację tylko (RT2000) normy emisji ciepła i certyfikaty , 0,1W/m2xK to minimalna izolacja w podłodze ścianie dachu jak się chce budować na dłużej niż 5-6 lat. Kto utrzyma dom zużywający ponad 150 kWh/m2 rocznie???!

Gość

autor: Gość » 08 lut 2006, 8:43

Panie Brzęczkowski - proszę czytac wyraźnie. Gość napisał że norma NIE JEST zbyt wymagająca.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości

Gotowe projekty domów