Kolektory Made in China

Kolektory słoneczną pochłaniają energię słoneczną i w inteligentny sposób i zamieniają ją na energię cieplną w naszych domach. Dowiedz się o wadach i zaletach kolektorów.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

leop
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 mar 2009, 11:24

autor: leop » 27 mar 2009, 11:29

Chciałbym tylko Wam przypomnieć 1 fakt: 95% rur próżniowych do kolektorów jwst produkowanych w Chinach. Wychwalane kolektory Viessmann zawierają rury chińskie.
Jeśli mowa o kolektorach jako całości to trzeba się przyjrzeć konkretnemu przypadkowi. Markowe kolektory są również tam produkowane.

matt_davis pisze:Odradzam chinskie rzeczy... bynajmniej budowlane i urzadzenia w domu ktore jednak sa duzo drozsze niz mikser kuchenny... juz widzialem blachy dachowe robione chinska technologia to sie zastanawialem czy sobie kanapki do pracy zawinac w ta blache... polecam jakichs sprawdzonych producentow. ja sam mam na domu zamontowane dwa spore kolektory ale zadnej specyfikacji nie znam musialbym poszukac w papierach.

Ale na pewno nie sa chinskie
Leo

Darek Łódź
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 mar 2009, 10:17

autor: Darek Łódź » 09 kwie 2009, 13:11

powiem tak że teraz nie ma rzeczy które nie byłyby chińskie!!! pracowałem w kilku róznych firmach i coś wiem na ten temat jak to sie ropbi by cos chińskiego dostawało metke innego kraju. Panowie albo sie przekonamy do chińskiego albo lezymy bo wielu z was nie wie jak dużo firm robi takie przykrety. Kupujesz metke .... a tak naprade made in china. no cóż każdy z nas wiem ze chińskie nie jest dobre ale cóż zrobić trzeba jakoś żyć.

semir
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 27 sty 2009, 11:37
Lokalizacja: śląsk

autor: semir » 09 kwie 2009, 15:52

Darek Łódź pisze:..... no cóż każdy z nas wiem ze chińskie nie jest dobre ale cóż zrobić trzeba jakoś żyć.


Kolega w pesymizm popada. Rynek kolektorów nadal się rozwija był czas na tanie solary będzie czas na dobre solary :D

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

autor: bachus » 16 kwie 2009, 23:22

Witam.
Rynek kolektorów nadal się rozwija był czas na tanie solary będzie czas na dobre solary

Jak nie chcecie chińskich to może Polskie? cą czasami lepsze niż Niemieckie.
pozdrawiam

solar fan
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 15 mar 2009, 15:08
Lokalizacja: śląsk

autor: solar fan » 18 kwie 2009, 23:19

a jakiej to polskiej firmy kolektory próżniowe są lepsze od tych produkowanych w niemczech ?
pozdrawiam

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

autor: bachus » 19 kwie 2009, 0:23

Witam.
a jakiej to polskiej firmy kolektory próżniowe są lepsze od tych produkowanych w niemczech ?

Na forum nie mogę bo będzie to reklama a to już wbrew regulaminowi.
pozdrawiam.

solar fan
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 15 mar 2009, 15:08
Lokalizacja: śląsk

autor: solar fan » 19 kwie 2009, 1:02

wystarczy podac linka do strony z badaniami instytutu jaki przebadał kolektor i na tej podstawie kazdy forumowicz bedzie w stanie zwerfikować osiągi takiego urzadzenia, obejdzie sie w ten sposob podawanie nazwy firmy i nikt nie zlamie regulaminu forum...ja takowych badan polskiego kolektora prozniowego, który jest lepszy od niemieckich nie moge znalezc, ale mozliwe ze slabo szukam, bede wdzieczy za informacje
pozdrawiam

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

autor: bachus » 19 kwie 2009, 2:18

Witam.
Chyba wsadzę kij w mrowisko: http://www.sungallo.com
pozdrawiam

solar fan
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 15 mar 2009, 15:08
Lokalizacja: śląsk

autor: solar fan » 19 kwie 2009, 10:21

z tego co mi wiadomo kolektor firmy sun gallo bazuje na tubie typu shcmv, która nie jest produkowana w Polsce, poza tym jest to technologia heat pipe, a nie tuba z bezposrednim przepływem o której wszesniej była mowa
pozdrawiam

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

autor: bachus » 19 kwie 2009, 11:07

Witam.
Przypomnę jakby kolega już nie pamiętał, że mówimy tu o dobrym kolektorze jako całości a nie o jego poszczergólnych elementach, a o zaletach czytać na stronie bo to szanowny kolega chciał.
A jak szanowny kolega zinterpretuje te informacje to proszę podzielić się nimi z nami.
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

autor: bachus » 19 kwie 2009, 11:18

Witam.
z tego co mi wiadomo kolektor firmy sun gallo bazuje na tubie typu shcmv, która nie jest produkowana w Polsce

Przypomnę, że żadna rura próżniowa zastosowana w kolektorze produkowanym w Polsce, nie jest produkowana w Polsce, ale zastosowanie elementów pochodzących z importu chyba nie przekreśla, że cały wyrób może być jednak Polski.
Przykład? nasionko z którego wychodujemy piękne drzewo a sprowadzimy z zagranicy będzie Polskie czy nie?
pozdrawiam

solar fan
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 15 mar 2009, 15:08
Lokalizacja: śląsk

autor: solar fan » 19 kwie 2009, 11:33

czyli nie ma polskiej produkcji kolektora prózniowego, który jest lepszy od niemieckich...to kolega bachus szczegółowo opisuje na swojej stronie oferowne technologie, ich wady i zalety jak również drobiazgowo przedstawia poszczególne elementy i rozwiązania techniczne, które jego zdaniem są dobre i dość jednoznacznie wyraża zdanie na temat produktów innych firm. Niestety badań nie potrafi mi przedstawić, rzeczywiście pisaliśmy o kolektorach jako o całości urządzenia, a żeby jednoznacznie wyrazić zdanie na temat jakiegokolwiek produktu należy się opierać na parametrach technicznych takowego (tzw. osiagach) przebadanego urzadzenia, ostatni post kolegi jest przysłowiowym wykręcaniem kota ogonem, cóż więcej mozna zrobic gdy brak innych argumentów...
pozdrawiam

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

autor: bachus » 19 kwie 2009, 11:37

Witam.
Niestety badań nie potrafi mi przedstawić

A może są w trakcie?
pozdrawiam

solar fan
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 15 mar 2009, 15:08
Lokalizacja: śląsk

autor: solar fan » 19 kwie 2009, 11:51

jesli sa w trakcie w takim razie czekamy, życze producentowi jak najlepszych osiagów i pozostało nam czekać na wyniki...
pozdrawiam

Awatar użytkownika
bachus
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5014
Rejestracja: 01 sie 2006, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

autor: bachus » 19 kwie 2009, 11:52

cóż więcej mozna zrobic gdy brak innych argumentów...

O argumentach myślę już napisałem dosyć dużo.
pozdrawiam


Wróć do „Kolektory słoneczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów