Nadbudowa komina i kanały wentylacyjne

Komin jest nieodłączną częścią systemu ogrzewania i wentylacji - odprowadza spaliny i dym wytwarzany przez domowy sprzęt. O tym jaki wybrać komin zależy od sposobu ogrzewania domu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o systemach kominowych koniecznie wejdź do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

marosa77
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2024, 9:04
Nadbudowa komina i kanały wentylacyjne

autor: marosa77 » 02 cze 2024, 9:12

Murarze nadbudowali mi komin o dodatkowe 1,5m w związku z podwyższeniem dachu. Przed przebudową wysokość całego komina od podłogi parteru było około 10,5m Wczoraj zauważyłem, że murarze nie zachowali podziału kanałów wentylacyjnych w nabudowanej części, połączyli kanały jak na złączonym rysunku (zrzut z góry komina), dodatkowo zaznaczyłem na czerwono, gdzie znajdowały się i znajdują kratki na ściankach w kominie. Kuchnia i łazienka od lewej na rysunku są na parterze, zaś po prawej jedna łazienka jest na piętrze druga na drugim piętrze.
Teraz moje 2 pytania do szanownych forumowiczów:
1. Czy jest to zgodne z przepisami budowlanymi?
2. Czy takie połączenie nie będzie powodować zakłóceń w pracy kanałów wentylacyjnych uwzględniając, ze są one połączone na wysokości 10,5 m

Z tego co znalazłem w sieci to nie powinno się łączyć kanałów wentylacyjnych, szczególnie z pomieszczeń o różnym przeznaczeniu, ale czy w tym przypadku jest to duży błąd który będzie wymagał demontażu nadbudowy i zrobienie jej ponownie? Rozważam tę opcję bardzo mocno, gdyż dodatkowo dochodzi do całej zaistniałej sytuacji to że nadbudowa komina z cegły klinkierowej została wykonana mało estetycznie.
Zatem jeszcze 3 pytanie: czy demontaż nadbudowanej części to jakiś duży problem dla fachowców?
Załączniki
komin.png

Wróć do „Kominy, Systemy kominowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

Gotowe projekty domów