Blokujący się zawór mieszający

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

farhigh
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2009, 12:29
Blokujący się zawór mieszający

autor: farhigh » 10 kwie 2009, 12:33

Witam użytkowników,

Mam problem z załączoną na zdjęciu nowo zbudowaną (marzec br) uruchomioną instalacją CO + CWU. Kocioł i zbiornik Ulrich. Automatyka pogodowa (krzywagrzewcza k=1.6 standardowa). Instalacja po odbiorze serwisanta (sprawdzone nastawy, regulacje, itd.).
W ciągu tego miesiąca użytkowania trzykrotnie zdarzyła się następująca sytuacja. Kocioł włączył się zgodnie z nastawem o 7:00 i grzał obieg CO z temperaturą 80 st. widoczną na czytniku elektronicznym. Kaloryfery były nienormalnie gorące, przy wszystkich termostatach nastawionych na pozycję 3. Obieg CWU nie był w ogóle grzany a woda w zbiorniku była zimna. Za pierwszym razem wezwałem instalatora. Powiedział, że zawór 3-d (firmy ESBE widoczny na zdjęciu) może się czasem blokować i trzeba poruszyć pokrętłem zaworu. Następnie wył.-wł. kocioł i wszystko działało normalnie. Ale sytuacja się powtórzyła - zarówno rano przy włączeniu, jak również pod wieczór.
Myślałem że chodzi o szybkie dogrzanie pomieszczeń, ale rozumiem iż temperatura 80 st. jest zdecydowanie za wysoka. Temperatura normalnej pracy to 64 st., jak stwierdził instalator.
Poza tymi wypadkami instalacja pracowała stabilnie z utrzymywaną zadaną temperaturą pomieszczeń i wody CWU.

Czy to jest faktycznie problem z tym zaworem? Co może być przyczyną? Jak to rozwiązać?

Linki do zdjęć instalacji:
picasaweb.google.pl/lh/photo/zQb4ET...feat=directlink[/img]
picasaweb.google.pl/lh/photo/E3ystd...feat=directlink[/img]

Serdecznie proszę o pomoc i porady.

Pozdrawiam

Przemek

autor: Przemek » 11 kwie 2009, 20:21

dodajemy zdjęcia do galerii

Zulaga
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2008, 9:37

autor: Zulaga » 19 kwie 2009, 10:52

Jaki model tego zawory ESBE


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 178 gości

Gotowe projekty domów