docieplanie

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

mirek2602
docieplanie

autor: mirek2602 » 03 lut 2006, 11:54

chciallbym wiedziec ile moglbym zaoszscedzic gazu jesli ocieple dodatkowo budynek
3 waswowy juz ocieplony 6cmsteropianem,Wm046.energochlonnosc to1500kw/h
rocznie
i zuzyciu gazu 1600 mszesc. na samo ogrzewanie
powierzchnia 150 m kwadr.
Planuje dodatkowo ocieplic 10cm steropianem ,ale jest to koszt ok.20000zl razem z tynkami
tylko jesli mialo by mi sie to zwrocic po 20 latach to chyba nie mialo by sensu

T. Brzeczkowski

autor: T. Brzeczkowski » 03 lut 2006, 12:17

http://www.nie-co.pl/izolowanie.php ściana to nie izolacja. izolacja musi być kompletna i sucha by była skuteczna.

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 03 lut 2006, 15:02

Witam
Z tą ceną to żeś dowalił.
:D kołki to chyba ze złota :D
jak podzielisz przez 3 to ci wyjdzie w przybliżeniu koszt ocieplenia (jeszcze zależy jaki dasz tynk),
pozdrawiam

Mirek2602Widze ze s
docieplenie

autor: Mirek2602Widze ze s » 07 lut 2006, 11:45

Widze ze sie nie zrozumielismy ,chodzi mi konkretnie
o informacje ille bedzie mniejsze zuzycie gazu przy dociepleniu dodatkowo
10 cm steropianem a nie o odpowiedz ze "sciana to nie izolacja" to kazdy wie :lol:

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 07 lut 2006, 12:26

Każdy wie??? a co rozmawiamy o izolacji,
to tylko ściana. Na projektach często widzę zupełnie symboliczna 10 cm styropianu, i zadowolenie ,że dom jest izolowany...!
www.isover.se/sw5669.asp

Gość

autor: Gość » 07 lut 2006, 17:25

Jak do tej pory to nikt nie udzielil mi odpowiedzi
Kolega T.B konsekwentnie wymijajaco mowi aja mam jedno pytanie przy podanych poprzednio parametrach chialbym wiedziec ile 5..moze 10 a moze 20 procent mniejsze zuzycie
Kolega T.T nie chcesz albo nie umiesz odpowiedziec bo ja przyznaje ze nie wiem.
Odpowiedz nie chcesz czy nie potrafisz wyliczyc jesli potrzebne beda dodatkowe parametry budynku to podam.

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 08 lut 2006, 10:05

To nie wymijająca odpowiedź, tylko doświadczenie. Jeżeli ktoś by Ci powiedział , że po ociepleniu ściany poprawi się o 20 % to znaczy, że oszukuje lub się nie zna. W izolacji jak w termosie nie ma "średniej" . Czy jezeli w termosię brak jest korka (pokrywki) a dołożymy sporo izolacji do obudowy to "średnia" izolacja się poprawi, ale czy mamy termos????. Inny przykład, gościu wymienił sobie okna na szczelne, rachunki najpierw sporo spadły, potem zaczeły rosnąć. Stare okna stanowiły element wentylacji domu (wiało nimi) po ich zmianie wzrosła wilgotność i temperatura powietrza, co skutkowało zawilgoceniem ścian, i znacznym obniżeniem ich izolacyjności. A do tego doszły jeszcze alergie.
Wniosek . Aby mieć zadowalający trwały efekt trzeba zrobić kompleksowo, izolację, i wentylację.

BDB

autor: BDB » 08 lut 2006, 13:59

Witam.
Tak, w ostatnim zdaniu TB ma rację - przyznaję. Tylko kompleksowe podejście do zagadnień docieplenia całego budynku da efekty. Chcąc uzyskać możliwie najmniejszą energochłonność domu, trzeba rozważyć ingerencje w wiele zagadnień: ustalenie docieplania ścian, podłóg i stropów z wykluczeniem szkód z wykraplania się pary w przegrodach, analiza mostków termicznych, analiza stolarki, analiza instalacji c.o. i c.w.u., możliwość odzysku ciepła, analiza wentylacji, analiza sterowania i automatyki itd.
Proponowane dodatkowe ocieplenie przez pytającego da tylko częściowy efekt. Odpowiedzi na to pytanie można udzielić, tzn. czy ma sens, jaki będzie czas zwrotu nakładów oraz o ile zmniejszy się zużycie gazu, ale trzeba mieć przed sobą: projekt lub inwentaryzację domu.
Nikt nie zrobi takiej analizy opłacalności za darmo - to chyba jasne.
Kto może wykonać taką analizę? Na pewno nie forumowicze wymieniający luźne poglądy. Trzeba zwrócić się do specjalisty od fizyki budowli (jeśli potrzebne będzie kompleksowe rozwiązanie) lub do inżyniera ogrzewnika.
W razie kłopotów, polecam się: Jerzy Zembrowski BIURO DORADZTWA BUDOWLANEGO BDB.


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

Gotowe projekty domów