Jak rozwiazac taki problem??

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Michal
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 18 lis 2005, 13:14
Jak rozwiazac taki problem??

autor: Michal » 02 lut 2006, 19:08

Witam.Planuje w tym roku zaadoptowac poddasze w domu moich rodzicow.Parter ogrzewany jest piecem gazowym,ktory rowniez podgrzewa wode ciepla.Nie wiem jak rozwiazac problem ogrzewania gory.To znaczy na pewno chcialbym zastosowac kominek(ewentualnie taki piec zwany potocznie koza),z ktorego mysle ogrzewac salon i kuchnie.Natomiast reszte pomieszczen dwie sypialnie i lazienke,planuje ogrzewac piecem gazowym.I teraz jak rozwiazac umieszczenie regulatora temp,czy ewentualnie zrezygnowac z regulatora na rzecz zaworow termostatycznych na kazdym grzejniku?Tylko co bedzie ze zuzyciem gazu jesli piec bedzie chodzil bez regulatora pokojowego,a tylko na ustawieniu temp. wody kotłowej??Jak sprawdza sie takie rozwiazanie,moze cos doradzicie,przepraszam za ewentualny niedokladny opis,ale nie jestem fachowcem.
Aha jeszcze jedno planuje dobudowanie kotlowni w ktorej chce umiescic dwa piece co,parter i gora,ale kotlownia bedzie umieszczona za lazienka,ktora jest zrobiona na tip-top i nie wchodzi w gre rujnacja i teraz wymyslilem sobie ze puszcze ja po zewnetrznej stronie sciany,zrobie bruzde w styropianie,wstawie w nia rure w otulinie i dodatkowo jeszcze przykryje z gory 4 cm styropianu,dlugosc tego odcinka to 4mb,tylko czy to nie beda duze straty,co o tym sadzicie??
pozdrawia i z gory dzieki

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 03 lut 2006, 6:41

Witam
Jak dla mnie to sięnie trzyma kupy, ja zrobiłbym kominek z rozprowadzeniem powietrza na wszystkie pokoje i jeden piec ze sterownikiem, a grzejniki w pokojach (tam dzie nie ma sterownika ) z termostatami, i wtedy gdy napalisz w kominku masz wszędzie ciepło (piec gazowy się nie włącza), gdy kominek wygaśnie a temperatura spadnie, lub gdy cię nie ma w domu załącza się piec gazowy, nic się nie dubluje.
pozdrawiam


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 213 gości

Gotowe projekty domów