Membrana Tyvek Pro - klejenie

Dachówka ceramiczna, dachówka cementowa a może blachodachówka? Jeżeli stoisz obecnie przed takim wyborem to koniecznie musisz poradzić się innych którzy mają już te doświadczenia za sobą. Zapytaj się, które pokrycie dachowe jest najlepsze.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Rudolf Bras jr.
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 650
Rejestracja: 29 wrz 2007, 16:29
Lokalizacja: znienacka

autor: Rudolf Bras jr. » 01 kwie 2009, 10:15

Po pierwsze Panie Janie piszemy o membranie, po drugie 35lat praktyki to nie wszystko, należy robić zgodnie z wytycznymi producenta, jeżeli napisane, sklejać na zakładach to sklejamy, jeżeli nie, to nie ma takiej potrzeby (nie każdy producent nakazuje sklejać) ale ja wzorem Pana , robię to zawsze, tak dla mojego spokoju. Pozdrawiam
Nikt mnie nie przekona że białe jest białe, a czarne to czarne !

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113

autor: MistrzJan » 01 kwie 2009, 10:46

W większości producenci chcą tylko zarabiać, sprzedać jak najwięcej. Naszym zadaniem jest weryfikacja ich zaleceń zgodnie z naszą wiedzą. Pozdrawiam Jan. :wink:
Po mnie nie ma poprawek!!!!

D Lasek
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 03 kwie 2009, 23:06
Dokladne uszczelnienie to podstawa

autor: D Lasek » 05 kwie 2009, 13:26

Z całym szacunkiem Panie Janie, ale zgadzam się z Panem Rudolfem. Nie sklejanie membran na zakładkach to dla mnie całkowita porażka, tym bardziej w dobie budownictwa energoszczędnego. Każdy z czołowych producentow folii/membran zaleca sklejanie na zakładach. Ja tak robie zawsze. Sklejanie na zakladach to podstawa a sa przeciez jeszcze inne miejsca o wiele bardziej "newraligiczne". Na zakladach nie sklejaja tylko takie ekipy, ktore robia dach na czas, myslac juz o nastepnym zleceniu. Czy slyszal Pan o testach szczelnosci, ktore dosc powszechnie wykonuje sie na zachodzie?

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113

autor: MistrzJan » 05 kwie 2009, 14:43

Zostałem chyba żle zrozumiany. Kleić trzeba wszystko; zakłady ,kominy ,włazy ,wiatrówki, pasy podrynnowe. Pozdrawiam ,życzę zdrówka i dobrych inwestorów. Jan.
Po mnie nie ma poprawek!!!!

D Lasek
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 03 kwie 2009, 23:06
to ja równiez przepraszam

autor: D Lasek » 06 kwie 2009, 10:26

Ciesze sie, ze wszystko jasne. Byc moze to troche moje przewrazliwienie, poniewaz coraz czesciej mam "przyjemnosc" poznawac wlasnie nie dokladnych wykonawcow. Rowniez pozdrawiam i wesolych swiat wszystkim uzytkownikom forum.

edek
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 02 mar 2007, 18:58
Lokalizacja: Nowy Sącz

autor: edek » 01 maja 2009, 16:15

witam
co do sklejania membran to co polecacie membrane fabrycznie zespoloną z taśmą czy taśmę osobno; czy to jest taśma butylowa obustronnie klejąca ? jakiej szerokości powinna być taśma ?
pozdrawiam

D Lasek
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 03 kwie 2009, 23:06
Lepiej oddzielnie

autor: D Lasek » 03 lip 2009, 13:25

Nigdy zespolona nawet najlepszej firmy. Jak mowimy o dokladnosci to zastosuj osobna tasme. Tasmy zespole sa gorszej jakosci (producenci oszczedzaja) i w pewnych momentach nie widzisz jak sie przykleja. Jezeli finansowo kulejesz to wez zespolona ale w ostatecznosci.


Wróć do „Pokrycia dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

Gotowe projekty domów