Fundamenty

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:

autor: MTW » 24 lut 2009, 17:43

super to jeszcze poproszę o rozkład izoterm ziemianki mojego sąsiada :)
jak pan pomyśli to zrozumie o co biega
podaję dane
posadzka na głębokości 3m
wysokość pomieszczenia 2.2 m
stropo-trawnik 0,8 m
szerokość pomieszczenia 6 m
czekam na rozkład izoterm

A_dam
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 11 lut 2009, 16:30

autor: A_dam » 28 mar 2009, 18:40

Może mnie coś doradzicie?

Chciałbym wybudować dom parterowy bez użytkowego poddasza (strop teriva - może kiedyś komuś przyda się poddasze). Zastanawiam się czy ściana fundamentowa grubości 25 cm z bloczków fundamentowych będzie odpowiedniej szerokości. Dom będzie budowany z maksa. Przy 25 cm ściana będzie zwisać z dwóch stron. Uważam, że ściana fundamentowa powinna być szersza od ściany z maksa. Widziałem ściany fundamentowe murowane na 38 cm, a potem ściana z maksa. To chyba jest lepsze rozwiązanie.
Co o tym sądzicie?

A_dam
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 11 lut 2009, 16:30

autor: A_dam » 05 kwie 2009, 13:52

Nikt się nie odezwie?
Może są osoby, które na 38 cm szerokości murowały ściany fundamentowe. Odezwijcie się. Choćby po to, by wyśmiać mój pomysł. A najlepiej wybić mi z głowy chęć murowania takiego szerokiego fundamentu.
Pozdrawiam

MTW
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1738
Rejestracja: 12 gru 2008, 21:47
Lokalizacja: Orle
Kontaktowanie:

autor: MTW » 05 kwie 2009, 14:15

odpowiedź już dostałeś w temacie w tym samym dziale więc po co ją dublować ??????????


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów