zapowietrzanie się grzejników

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

tomasztom
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 lis 2008, 17:29
zapowietrzanie się grzejników

autor: tomasztom » 28 mar 2009, 17:18

mam piec kondesacyjny do tego pare grzejników i małą pętle podłogówki, problemwm jest ciągłe zapowietrzanie się dwóch grzejników i spadku ciśnienia w piecu co z tym zrobić

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 28 mar 2009, 21:09

Czy to jest nowa instalacja,lub była spuszczana i dolewana woda?Jeśli tak,to normalne zjawisko.Trzeba odpowietrzać.
Jeśli instalacja chodzi już długo,to sprawdź,czy gdzieś,np. na rozdzielaczu,czy w kotle nie ma automatycznego odpowietrznika.One potrafią zasysać powietrze.
adam

Awatar użytkownika
luxus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 457
Rejestracja: 22 gru 2007, 20:29
Lokalizacja: CK

autor: luxus » 28 mar 2009, 22:07

kolego Adamis. praktycznie z tego co wiem w standardzie instalatorzy montuja odpow.autom. na rodzielaczach....

Jarek22
Aktywny
Aktywny
Posty: 110
Rejestracja: 10 lis 2008, 10:17
Lokalizacja: bieszczady :D

autor: Jarek22 » 28 mar 2009, 22:15

luxus pisze:kolego Adamis. praktycznie z tego co wiem w standardzie instalatorzy montuja odpow.autom. na rodzielaczach....


nie zawsze, zależy w którym miejscu jest rozdzielacz tzn.czy rury idą w dół( automat daje się w standardzie) czy w górę rozdzielacz np. przy suficie(rury idą w górę) nie potrzeba automatów

Awatar użytkownika
luxus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 457
Rejestracja: 22 gru 2007, 20:29
Lokalizacja: CK

autor: luxus » 29 mar 2009, 6:56

w tym przypadku masz racje,choc wg. mnie jest to roziwiazanie w ogrewaniu grzejnikowym,bo z tego co wiem stosuja instalatorzy rowniez do podlogowego,ale pojawic sie moze tutaj problem z wlasciwym odpowietrzeniem

tomasztom
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 11 lis 2008, 17:29

autor: tomasztom » 29 mar 2009, 10:53

Koledzy macie racie .ale ja zamontowałem odpowieczniki automatyczne na rozdzielaczu grzejnikowym i podłogowym,a ciysnienie czemu tak szybko spada muszę raz w tygodniu dopuszczać.

Awatar użytkownika
luxus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 457
Rejestracja: 22 gru 2007, 20:29
Lokalizacja: CK

autor: luxus » 29 mar 2009, 11:03

tak jak kolega adamis propnuje poszukaj nieszczelnosci.bywa tak ,ze podczas pracy ukladu wycieku nie da sie zlokalizowac poniewaz szybko wysycha.jesli mozesz to odetnij kociol i nabij wieksze cisnienie np 5 bar. i wtedy szukaj


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 180 gości

Gotowe projekty domów