Problem z przyłączem energetycznym

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Madzia 123
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2009, 15:24
Lokalizacja: Tarnów
Problem z przyłączem energetycznym

autor: Madzia 123 » 20 mar 2009, 15:30

Szanowni,
mam działkę budowlaną, podpisałam z energetyką umowę na przyłącze, wpłaciłam I ratę, kiedy okazało się, że jest wymagana zgoda sąsiada, który jest współwłaścicielem drogi dojazdowej. Problem w tym, że sąsiad nie wyraża zgody na przekopanie przedmiotowej drogi (konflikt pokoleń), energetyka twierdzi, że innej możliwości nie ma. Otrzymałam aneks do umowy, który wydłużył okres wykonania przyłącza na kolejne 30 miesięcy.
Niestety mija właśnie dwa lata i nic się nie zmieniło. Obiecali mi, że wystąpią na drogę administracyjno-sądową, ale do tej pory tego nie zrobili..i pewnie już nie zrobią.
Nie mam bladego pojęcia, do kogo zwrócić się o pomoc w tej nieco dziwnej sprawie. We wrześniu upłynie termin aneksu i pewnie energetyka podziękuje mi za współprace.
Bardzo proszę o radę, co w takiej sytuacji mam zrobić? (Wszelkie rozmowy z sąsiadem nie wchodzi w grę)
Pozdrawiam
Madzia

Elmont
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 20 sie 2006, 18:39
Lokalizacja: Rzeszów

autor: Elmont » 20 mar 2009, 16:46

Madzia,no cóż Ci doradzić trzeba się przeprosić z sąsiadem wziąć flaszkę i sprawę
kulturalnie dogadać.Bez zgody sąsiada przeprowadzenie wspomnianego
przyłącza będzie bardzo trudne kosztowne a czasem wręcz niemożliwe.Tak się
składa że jest wymagana zgoda właścicieli działek przez które przebiegać będzie
projektowane przyłącze,i od tego ZAWSZE trzeba zacząć.Lepiej mieć obok
sąsiada przyjaznego bo w trakcie dalszej inwestycji może to się przydać.
Pracuję w zawodzie elektryka od 1969rw Elektromontażu.

Madzia 123
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2009, 15:24
Lokalizacja: Tarnów

autor: Madzia 123 » 21 mar 2009, 12:50

Wielkie dzięki za radę:) Tylko cóż...druga strona jest jak "skała":(((
Myślałam, że umowę podpisywałam z energetyką a nie z sąsiadem. Przyłącze jest własnością energetyki...prawda? Czy mam jakieś prawa jako klient?
Madzia

ROSS8
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 27 sty 2006, 12:27

autor: ROSS8 » 21 mar 2009, 18:09

Na budowę potrzebna jest zgoda właściciela działki, moze jest inna droga na poprowadzenie tego przyłacza? Czasami warto popytać innych i wówczas mozna zmienić warunki przyłączennia 9jeżeli jest to konieczne). Ale bez zgody właścicieli gruntu niczego nie zbudujemy na ich działce.

Madzia 123
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2009, 15:24
Lokalizacja: Tarnów

autor: Madzia 123 » 22 mar 2009, 15:42

Niestety nie...
Wiem, że konieczna jest zgoda współwłaściciela drogi, tylko, dlaczego ZE obarcza mnie...Skoro sami dysponują środkami prawnymi, które umożliwiają załatwienie tej sprawy. Ja nie mam wpływu na upartego sąsiada.
Dziękuje za wszelkie rady i pozdrawiam
Madzia

Awatar użytkownika
piotrkam1982
Aktywny
Aktywny
Posty: 110
Rejestracja: 28 kwie 2009, 19:45
Lokalizacja: Poznań-Kórnik
Kontaktowanie:

autor: piotrkam1982 » 14 maja 2009, 21:05

wiem że to stary post...ale czy nie łatwiej wykonać przecisk pod ulicą/drogą....i masz już załatwione!


jak się uda to chcę tą flachę...! 8)
...praktyk wie jak zrobić, ale nie wie jak to działa... ...teoretyk wie jak to działa ale nie wie jak to zrobić....


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

Gotowe projekty domów