z czego na prawde warto budowac

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

tom
z czego na prawde warto budowac

autor: tom » 30 sie 2005, 14:16

Zalezy mi na opiniach, moze ktos moze doradzic, zna sprawdzone sposoby i materialy do budowy scian - cena jest istotna, czyli tanio lecz nie kosztem jakosci, no i oczywiscie sciany musza byc cieple i zdrowe.
Dziekuje za wszelkie rady.[/u]

Gość

autor: Gość » 18 sty 2006, 7:46

Ja bym sie zdecydował po raz kolejny na Ytong

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 18 sty 2006, 9:23

Witam
beton komurkowy lub silka 24 + 15 wełny - tak bym robił dzisiaj
pozdrawiam

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 18 sty 2006, 14:43

isover.se/sw6406.asp
.isover.se/sw5722.asp isover.se/sw5669.asp
min 30 cm suchej wełny wszędzie, rekuperator wyrzuć gaz i co dodaj krany bezdotykowe. I masz do zdrowy tani i nie słuchasz o dwersyfikacji i gazpromach!!!!

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 18 sty 2006, 18:40

I wychodzi dom o konstrukcji szkieletowej. :idea:

Jak ktoś w takich gustuje to jego wola :D w końcu wszystko jest dla ludzi

pozdrawiam

T. Brzęczkowski

autor: T. Brzęczkowski » 19 sty 2006, 9:53

A jak inaczej umieścić wełnę od środka by nie grzać ton ściany fundamentów ziemi, i jak dać folię jak w dachu by wilgoć nie wchodziła. (bo wchodzi mimo fizyki budowli, mam przyrządy do jej mierzenia ,dokładne!).

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 19 sty 2006, 10:10

WEŁNY NIE UMIESZCZA SIĘ OD ŚRODKA chyba że akustycznie, a w szkieletowcu to wełna jest zamiast ściany :!: :!: :!:

Poraz kolejny powiem nic nie mam do szkieletowców, dom jak dom, ale to nie znaczy że chciałbym w takim mieszkać z przyczyn natury innych niż cieplne poprostu wolę solidną ścianę.

pozdrawiam

T. Brzeczkowski

autor: T. Brzeczkowski » 19 sty 2006, 14:55

To sobie wycisz (jak zwał tak zwał byle by skutek był) zamiast izolować, byle z folią od środka by wilgoć nie wchodziła, pozbyć się kretyńskiej pseudoakumulacji.

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 19 sty 2006, 15:12

Akustycznie umieszcze się 2cm i bez folii.

Dałbyś człowiekowi zadecydować samemu co chce mieć, tak w zasadzie pytanie padło dość dawno może kolega T podzieliłby się informacją co wybrał i co go do tego przekonało?
pozdrawiam

Gość

autor: Gość » 23 sty 2006, 8:39

Woltar napisałes wyżej 24cm silka + wełna.......... ja mam pytanie .... do czego ta silka 24... do budowania bunkra...???????
z 15cm mozna budowac do 4 kondygnacji więc 18cm wystarcza w zupełnosci....... :wink:

Woltar
Aktywny
Aktywny
Posty: 227
Rejestracja: 07 kwie 2005, 12:17
Lokalizacja: Wrocław

autor: Woltar » 23 sty 2006, 8:56

Trochę upraszczasz :? i skracasz :? moje wypowiedzi, wyciąganie czegoś z kontekstu może być mylące :? :
napiasłem "beton komurkowy lub silka" i jakbyś zauważył beton komurkowy był podany jako pierwszy i grubość ściany odnosiła się właśnie do niego.

a bunkry to się wylewa z żelbetu np 3 m grubego :D :D :D więc twoje porównanie jest nie do końca jest dobre :cry:
pozdrawiam


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości

Gotowe projekty domów