KOLORY ścian

Jeżeli marzy ci się sypialnia, a nie wiesz jak ją urządzić, w tym dziale możesz podyskutować na temat aranżacji tego miejsca. Zapytaj innych, co sądzą o lustrze czy telewizorze w sypialni. Znajdziesz porady dotyczące koloru ścian w sypialni oraz czy ustawienie łóżka w odpowiednim miejscu ma wpływ na sen.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
SeMi
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 09 kwie 2008, 12:42
Lokalizacja: Łódź

autor: SeMi » 09 kwie 2008, 13:42

Myślę, że to nie jest zły pomysł :) ale zależy jaki kolor tego drewna, ładnie by się wg mnie z orzechem komponowało :)

My na razie mamy białe ściany, ale jesteśmy przed remontem - po nim będą brzoskwiniowe :)

komarr

autor: komarr » 09 kwie 2008, 13:53

na stronach portalu www.e-mieszkanie.pl widziałem zdjęcia świetnych przykładów kolorystyki ścian...

Awatar użytkownika
gambit65
rekomendowany doradca
Posty: 371
Rejestracja: 24 gru 2007, 12:56
Lokalizacja: mława
Kontaktowanie:

autor: gambit65 » 24 maja 2008, 19:33

Glinka wenecka na ścianach i biały sufit
gambt- REMONT Z FACHOWCEM

pettunia
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2008, 23:12
Lokalizacja: Warszawa/Poznań

autor: pettunia » 16 lip 2008, 0:59

A ja mam sypialnie w kolorze miety, bardzo przyjemny kolorek:)

paulinam
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 17 lip 2008, 10:52

autor: paulinam » 17 lip 2008, 11:10

Witam,
to jest mój pierwszy post, nie chcę zakładać nowego tematu, więc podłączę się pod ten. Jeżeli chodzi o sypialnie, ja kocham ciepłe kolory. U siebie mam Moc Jadeitu, z gamy barw farb magnum. Bardzo ciekawy kolor. Od razu lepiej się czuję, gdy wstaję rano i widzę takie radosne barwy, nawet jak za oknem pada deszczyk.
A ja mam problem, nie wiem jaki na jaki kolor pomalować salon, czy na ciepły, może troszkę chłodniejszy... Meble mam jasne, drewniane... Macie jakieś pomysły?

szklanka
Aktywny
Aktywny
Posty: 195
Rejestracja: 23 sie 2008, 20:07

autor: szklanka » 16 wrz 2008, 10:49

Ja beż z wykończeniem seledyn , bo taką mam wykładzinę. seledynową.

szklanka
Aktywny
Aktywny
Posty: 195
Rejestracja: 23 sie 2008, 20:07

autor: szklanka » 16 wrz 2008, 11:13

Jest już wrzesień 2008 r. Pochwalcie się tymi kolorami ,które macie u siebie w sypialni. Jak te kolory są odbierane przez was

/, czy masz teraz inny pomysł na kolor swojej sypialni.

Gothar
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2008, 11:47
Lokalizacja: Śrem
Kontaktowanie:

autor: Gothar » 02 lis 2008, 11:50

jeśli chodzi o mnie to bym zrobił.... za łóżkiem bordo, albo jakiś odcień czerwonego, boczne ściany = brązowy, lub kawa z mlekiem, sufit ecrie

Rafał1988
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 lis 2008, 20:33
Lokalizacja: Chełmsko Śląskie

autor: Rafał1988 » 02 lis 2008, 16:59

Hmmm jak dla mnie... 2 ściany w Jarzębinie i ściana z drzwiami i oknami na biało...:) + sufit biały... piękny efekt...:)

Gresia-25
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 27 lut 2009, 10:22
Re: KOLORY ścian

autor: Gresia-25 » 27 lut 2009, 13:11

kinia11 pisze:Jaki kolor macie w sypialni a jaki chcielibyście lub planujecie mieć?


A ja mam biało - złoto. I dużo luster (to nie kolor oczywiście). Taki efekt jak najbardziej mi pasuje i na chwilę obecną nie mam najmniejszego zamiaru nic w niej zmieniać :)

gutdesign
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 24 paź 2008, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

autor: gutdesign » 02 mar 2009, 18:22

Moja to mleczna czekolada + chłodny błękit. Dla mnie sypialnia nie może byc krzykliwa, kolory typu czerwień czy fiolety odpadają, żółty dodaje wigoru i nie mogła bym przy nim zasnąć.

Gresia-25
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 27 lut 2009, 10:22

autor: Gresia-25 » 03 mar 2009, 11:31

Również tak uważam Gutdesign, takie mocne "krzykliwe" kolory nie pasują do sypialni. Są zbyt męczące, a najlepiej zasypia się przy delikatnych.

alles1
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 21 mar 2009, 12:16
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Dekoracje: Wpływ kolorów...

autor: alles1 » 27 mar 2009, 18:31

Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 1
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: Sob Mar 21, 2009 15:11 Temat postu: Wpływ koloru ścian na klimat i samopoczucie domowników.

--------------------------------------------------------------------------------

Mało mówi się o wpływie barw, kolorów na nasze samopoczucie, naszą psychikę. Podobnie jak i wpływu światła i jego barw oraz natężenia oświetlenia.
Warto wymienić doświadczenia i wiedzę w tym zakresie. Czym się kierujecie?
Przez odpowiednio dobrane kolory można wnętrze optycznie obniżyć, poszerzyć lub zwęzić, ciemne - rozjaśnić, wreszcie operując odpowiednimi barwami wywołać odczucie ciepłej czy też chłodnej atmosfery wnętrza.
Nie chodzi zatem o stricte wrażenia wzrokowe, wywoływane barwami. Wywołują one u człowieka pewne stany emocjonalne i nastroje.
Podzielcie się proszę zasadami, wiedzą odczuciami i doświadczeniami w tym zakresie. :D

neta2w1
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2009, 6:36
Lokalizacja: Jelenia Góra

autor: neta2w1 » 28 mar 2009, 10:24

Salon chcemy wymalowac na lato piaskowe (nobiles) i wstawka wiosna koniczynowa, takie też delikatne zasłony , komplet wypoczynkowy w kolorze ciemno zielonym. Sypialnia- ściana lato różane, wstawka-lato liliowe,zasłony-lato fiołkowe. Pokoje chłopaków ( po uzgodnieniu) jesień morelowa, zasłony jesień jarzębinowa. jesień lniana , zasłony -jesien orzechowa. Trzeci ściana - zima śnieżna, zasłony lub rolety- zima burzowa. Co o takich zestawach myślicie?
Borykająca się z papierkami


Wróć do „Sypialnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości

Gotowe projekty domów