Pękające Nibco

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

tomek ipd
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 21 sty 2009, 13:18
Lokalizacja: Łódź

autor: tomek ipd » 27 lut 2009, 18:08

Witam wszystkich.
Korzystając z okazji, że złożyła mnie choroba :( postanowiłem popisac trochę na tym forum.
Spotkałem się już z instalacją z nibco w c.o., Zeby było śmieszniej w układzie z kotłem na paliwo stałe :D , budynek po rozbudowie nibco doczepione do istniejącej instalacji stalowej, chodzi o dziwo od kilku lat bez awarii, może dlatego że budynek tak ciepły że 6 dych na kotle w zupełności wystarcza. Człowiek chciał oszczędzic na instalatorze i sam to robił, rury w ścianach okręcone tekturą falistą. I chyba tu jest Twój problem, jeśli rury są zalane bezpośrednio betonem strzelają ze względu na naprężenia. Ale właściwie to przecież nie rura do c.o.
Uszczelniacze do wycieków możesz kupic w każdej hurtowni instalacyjnej, ale jest to pomoc dorażna i w sytuacjach awaryjnych, nie na dłuższą metę.
Jeśli chodzi o materiał na rury to na chwilę obecną miedź jest rozsądnym rozwiązaniem i korzystnym cenowo, tym bardziej że są kompletne systemy zalistwowe do miedzi.
Kocioł jeśli jest już stary za chwilę zacznie się sypac i trzeba będzie do niego ciągle dokładac, tak więc można się zastanowic nad nowym (najlepiej jednofunkcyjnym + zasobnik) w kwestii wyboru kondens czy zwykły trzeba przeanalizowac instalację czasem zwykły kocioł turbo bywa bardziej oszcędny niż kondensat pracujący nie na swoich parametrach (ważny jest przecież koszt zakupu). Kocioł powinien miec możliwośc rozbudowy do sterowania i współpracy z dodatkowymi cudami n.p. kolektory czy kominek.
Ja osobiście montuję Broetje z powdu tego że tak mi jest wygodnie i mam z nimi spokój, nie wieszam psów na innych kotłach bo po co.
Bardzo istotna jest dobrze skonfigurowana automatyka o czym wielu instalatorów zapomina.
Kominek z płaszczem we wspólnej instalacji jak najbardziej, jeśli masz czas i opał i faktycznie kominek służy do palenia a nie dekoracji śmiało można go podpinac (ale cały czas koszty inwestycji rosną). I nie zapominaj powietrze do spalania z zewnątrz w przeciwnym wypadku więcej ciepłego powietrza zeżre niż odda energi atu o oszcędnośc przecież chodzi.
Jeśli kondensat to musisz też wyłożyc na komin.
Solary jak najbardziej ale same kolektory z górnej półki inaczej szkoda kasy, dobrym rozwiązaniem może byc pompa ciepła powietrze-woda, n.p. Dimplex zintegrowana z 300 litrowym zasobnikiem z dodatkową wężownicą do kotła w katalogu mają to za ponad dychę ale można już wyskubac za 7 z hakiem, latem robi toto baniak gorącej wody za 1,50 zł (sam nie wierzyłem).
Jeśli będziesz miał więcej pytań pisz...
Widzę, że kolega Wyrzutnia zaoferował już pomoc, ale myślę że co dwie głowy to nie jedna :)
Pozdrawiam
Tomasz


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 189 gości

Gotowe projekty domów