wycena instalacji w stanie obecnym

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

corelek
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 22 lut 2009, 16:49

autor: corelek » 25 lut 2009, 19:03

jeżeli materiał był dostarczony przez właściciela, większość instalacji w peszlu - 2000zł.

To cenna za stan obecny czy z laczeniem gniazdek i rozdzielni??[/code]

michael_777
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 25 lut 2009, 14:49

autor: michael_777 » 25 lut 2009, 19:49

Stan obecny. Łączenie rozdzielini - równowartość osprzętu do rozdzielni.

elpapiotr
Wycena instalacji w stanie obecnym

autor: elpapiotr » 25 lut 2009, 21:13

Witam wszystkich na Forum.

Czytam :
Kolega buraczane_pole pisze:gniazdka wyłączniki ok 5-7zł od sztuki
złożenie rozdzielni ok 1000zł + koszt materiału
Pierwsze za mało, drugie za dużo.
Czytam :
Kolega gkrystian pisze:Przepraszam nie domyśliłem się że chodzi o konkretną rozdzielnie przytoczoną wyżej, zależnie od warunków 200 do 300 pln za rząd 12x czyli biorę podobnie.
I doczytałem się :
Kolega buraczane_pole pisze:rozdzielni przedstawionej przez autora tematu i jak w morde strzelił wychodzi mi ok 48 pól.
1000 (słownie : tysiąc) zł.

No to ciekawi mnie, ile byście wzięli za rozdzielnicę 120 pól posiadającą zegary sterujące, sterowniki, styczniki i przekaźniki, transformatory. O RCD oraz wyłącznikach samoczynnych nie wspomnę. Zaznaczam, każdy mostek opisany oznacznikiem tekstowym lub numerycznym. Każdy element opisany DYMO.
Do tego schemat ideowy i montażowy.
Ciekaw jestem ceny.
Bo 1000,00 zł za rozdzielnicę 48 pól to przesada, moim zdaniem.

Koledzy buraczane_pole oraz gkrystian, poproszę o zdjęcia tych rozdzielnic.

buraczane_pole
Aktywny
Aktywny
Posty: 260
Rejestracja: 19 cze 2008, 22:43

autor: buraczane_pole » 25 lut 2009, 21:55

witam

zdjęcie oczywiście zamieszczę ale z powodu ograniczonego transferu dopiero za dwa 2 dni :( ostatnio właśnie składałem taką rozdzielnie ok48 pól, dwie firmy(jedna z Poznania druga z Chełma, nazw wymieniać nie będę) wyceniły mi ją na 750-800zł plus materiał i transport, tak więc 200zł za obsadzenie, wprowadzenie, podłączenie, majątkiem nie jest. Co ciekawe kwota taka wyszła także z kosztorysu więc to by się zgadzało.

No to ciekawi mnie, ile byście wzięli za rozdzielnicę 120 pól posiadającą zegary sterujące, sterowniki, styczniki i przekaźniki, transformatory. O RCD oraz wyłącznikach samoczynnych nie wspomnę. Zaznaczam, każdy mostek opisany oznacznikiem tekstowym lub numerycznym. Każdy element opisany DYMO.
Do tego schemat ideowy i montażowy.


jeśli wszystko montowane na szynę TH35 w "tradycyjnej" rozdzielni to pewnie ok 3-4 tyś, jeśli natomiast miało by to być montowane w szafę to nie bawię się w takie rzeczy i zlecam to jednej z dwóch firm które cen mniejszych na pewno nie mają.[/quote]

elpapiotr
Wycena instalacji w stanie obecnym

autor: elpapiotr » 25 lut 2009, 22:23

Witam ponownie.

Czy my się dobrze rozumiemy :
Koega buraczane_pole pisze:tak więc 200zł za obsadzenie, wprowadzenie, podłączenie, majątkiem nie jest.

Ma Kolega gotową rozdzielnicę (osznurowaną), obsadza i podłącza odpływy ?
Jeżeli tak, to się zgadzam - majatkiem nie jest :cry:

PS. Przepraszam autora wątku za zboczenie z tematu.


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości

Gotowe projekty domów