Prawidlowo wykonana wiezba, prosba o opinie

Więźba dachowa to drewniana konstrukcja dachu, jego szkielet, który jest elementem konstrukcyjnym. Dlatego tak ważną sprawą jest jej dobre i bezpieczne wykonanie. Poznaj tajniki więźby dachowej i nie daj się zaskoczyć przy budowie dachu swojego domu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

Jacapol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 16 lis 2008, 12:32

autor: Jacapol » 14 lut 2009, 7:40

Tolek skoro piszesz ze sie nie znasz to po co nam tu epopeje przedstawiasz.Co ma biegly sadowy do budowy domu??Od strony prawnej owszem jesli wplynie pozew do sądu. Ogledzin domu dokonuje albo nadzor budowlany lub w przypadku dachu Polskie Stowarzyszenie Dekarzy wystawia opinie.

Co do wiezby: w nastepnym tygodniu wszystkie poprawki bedzie ocenialo PSD wiec zobaczymy co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam

tolek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 28 mar 2008, 21:24
Lokalizacja: Mazowieckiede

autor: tolek » 14 lut 2009, 8:45

Witam,bardzo dobra decyzja,Ciekaw jestem co postanowią,niestety u nas ,;zamiata się pod dywan;.Według Mnie dach należałoby rozebrać i zrobić od nowa,na koszt wykonawcy ,oczywiście.Tak sądzę na podstawie tych kilku zdjęć,kiedyś pisaliśmy coś na temat staranności obrobienia okien w połaci-wtedy wyraziłem swoją opinie na temat reszty prac,i patrzę że się nie pomyliłem,tak na koniec dodam -aby nie przeciekało i coby wiatr tego nie ruszył,pozdrawiam.

Diablo
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 20 cze 2007, 21:05
Lokalizacja: OPOLE

autor: Diablo » 26 lut 2009, 17:58

Troszkę z innej beczki-Była umowa,faktura i gwarancja na usługę?

Jacapol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 16 lis 2008, 12:32

autor: Jacapol » 26 lut 2009, 18:42

No wlasnie nie...I w tym tkwi szkopul...

Diablo
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 20 cze 2007, 21:05
Lokalizacja: OPOLE

autor: Diablo » 26 lut 2009, 19:00

To jest właśnie problem większości inwestorów którym się wydaje,że zaoszczędzą parę groszy bo kolega zna kolegę który zna kilku chłopków co zrobią za pół darmo... :twisted: Brak podstawy do roszczenia swoich należności...Swoją drogą kierownik budowy powinien stracić swoje uprawnienia za odbiór tak spartaczonego dachu!!! Moim zdaniem do rozebrania i ponownego (poprawnego) złożenia...Tylko kto za to zapłaci...? Inwestor już przecież zapłacił... :twisted:


Wróć do „Więźba dachowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów