Gdzie mozna zastosowac izolacje ofoliowaną ?

Dział poświęcony izolacjom technicznym. Jakie są systemy izolacji technicznej, jak zabezpieczyć dom przed ogniem, wilgocią, stratami ciepła? W tym dziale znajdziesz porady i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

marbab
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2008, 21:57
Gdzie mozna zastosowac izolacje ofoliowaną ?

autor: marbab » 08 gru 2008, 15:35

Witam. Mam pytanie. Rok temu kupilem domek. W zimie w kuchni nie mozna wytrzymac, tak wieje po nogach spod szafek. Po zdemontowaniu cokolow okazalo sie ze sa szpary miedzy sciana a podlaga, oraz dosc duze szczeliny miedzy deskami podlogowymi.
Kupilem ofoliowana izolacje (welne mineralna do ocieplania strychu) 150mm. Podocinalem kawalki, obciete koncowki posklejalem tasma, wiec nigdzie nie ma na wierzchu welny mineralnej. Teraz mam pytanie, troche po fakcie. Czy jest to bezpieczne, uzywanie takiej welny w kuchni? Czy nie zagrozi to zdrowiu mieszkancow (w domu mam 16mies. dzidziusia). Moim zdaniem wszystko powinno byc ok, tzn. welna jest ofoliowana, cokoly sa na miejscu, ew. zastanawiam sie nad zaslonieciem jeszcze dodatkowo jakas folia, nie wiem tylko czy jest sens. Bo przeciez nikt nie bedzie dotykal tej iziolacji, wiec niebezpieczne opilki powinne zostac na swoich miejscach.
Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Yawex
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 16 lis 2008, 9:52

autor: Yawex » 08 gru 2008, 19:07

Ale jaka welne szklana czy mineralna ??

marbab
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2008, 21:57

autor: marbab » 08 gru 2008, 21:48

Musze sie przyznac, ze nie za bardzo wiem. Kupilem ja w Anglii. Na opakowaniu napisane bylo, ze na jeden rulon (bo kazda sztuka to zwiniety rulon po 7 m dlugosci) zostalo srednio zuzytych 2,5 butelki wina :) wiec chyba jest to welna szklana. Nie wiem jaka jest roznica szczerze mowiac.

marbab
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 06 cze 2008, 21:57

autor: marbab » 08 gru 2008, 23:26

Na opakowaniu napisane jest "glass mineral wool" czyli szklana welna mineralna, wiec naprawde juz nic nie wiem.

Dani24
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 07 lip 2008, 10:25
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:

autor: Dani24 » 11 lut 2009, 11:15

Skoro tak napisali jest to szklana wełna mineralna, wełna mineralna dzieli się na szklaną i kamienną. Folia ma chronić izolację od wilgoci a nie od kontaktu z człowiekiem. Jeśli wykonana izolacja przyniosła efekt ? to dobrze. Co do obiekcji zdrowotnych to nie wiem. Ale jeżeli nie następuję przedmuchiwanie izolacji (fruwające igiełki) ani nie ma z nią kontaktu bezpośredniego to chyba obaw nie ma.
Moja firma zajmuje się pneumtycznymi technologiami dociepelń budynków mieszkalnych, biur, hal, kurników itp.


Wróć do „Izolacje techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów