Co zrobić??? Co zmienić??? Co zamontować???

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

pokora
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 10 lut 2009, 9:12
Co zrobić??? Co zmienić??? Co zamontować???

autor: pokora » 10 lut 2009, 12:55

Witam,

Posiadam dom o powierzchni 170m piec firmy Markus 25kW Ekogroszek zamontowane wszystko jak w instrukcji czyli zawór 2-drożny i pompka.
Problem jest następujący:
Przy temp 50st. na piecu w domu jest nie do wytrzymania temp powietrza wynisi około 30-32st. zmniejszyłem juz temp na piecu do krytycznej 35st.
Wiem ze jest to ŚMIERĆ dla pieca ale temp. w domu się zmniejszyła minimalnie.
Próbowałem przykręcania rozdzielacza na grzejniki jak i również samych grzejników ale nic nie pomaga.
prosze o pomoc co zrobić coś może zamontować.
Pozdrawiam.
POZDRAWIA
Pokora

wyrzutnia
Aktywny
Aktywny
Posty: 211
Rejestracja: 22 lis 2007, 9:20

autor: wyrzutnia » 10 lut 2009, 19:37

Pozakładaj termostaty na grzejniki ,a zawór przy piecu montuje się cztero drogowy ,o dwu nie słyszałem,za zaworem termomertry żeby wiedzieć ile będzie na zasilaniu i puszczasz w instalację ze 30* ,a piec chodzi na 60*

pokora
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 10 lut 2009, 9:12

autor: pokora » 10 lut 2009, 20:57

Termostaty miałem zamontowane od razu (fakt nie napisałem) były przykręcane nawet powiem ze zostawiłem uruchomione tylko 2 grzejniki w całym domu.
Ale zrobie jak radzisz zamontuje zawór czterodrogowy.
Tylko jeszcze jedno przeglądałem w sieci i jest ich troche (FIRMY) który byście polecili do mojego pieca ??? Markus 25 kW
POZDRAWIA

Pokora


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości

Gotowe projekty domów