Nawiewniki Ventair czy warto??

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

mass
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2009, 11:05
Nawiewniki Ventair czy warto??

autor: mass » 24 sty 2009, 11:10

Chciałbym zamontować nawiewniki w oknach pcv. Znalazłem takie nawiewniki na allegro:

allegro.pl/item538115060_nawiewnik_ventair_bialy_braz_i_oliwka_zobacz.html

Czy naprade warte są swojej ceny?? Ile mogą kosztować w sklepie?? Widziałem tylko nawiewniki firmy AERECO ale ich cena jest minimum 2 razy większa. A co z oknami dachowymy?? Co to są te nawiewniki Ventair magnetic??

Czy mogę odpisać od podatku zakupione nawiewniki??

lolek30
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 85
Rejestracja: 07 sty 2009, 13:12
Re: Nawiewniki Ventair czy warto??

autor: lolek30 » 24 sty 2009, 11:23

mass pisze:Chciałbym zamontować nawiewniki w oknach pcv. Znalazłem takie nawiewniki na allegro:

allegro.pl/item538115060_nawiewnik_ventair_bialy_braz_i_oliwka_zobacz.html

Czy naprade warte są swojej ceny?? Ile mogą kosztować w sklepie?? Widziałem tylko nawiewniki firmy AERECO ale ich cena jest minimum 2 razy większa. A co z oknami dachowymy?? Co to są te nawiewniki Ventair magnetic??

Czy mogę odpisać od podatku zakupione nawiewniki??


Nawiwenik jak nawiewnik - ten akurat regulowany ręcznie za pomoca sznurka - cena moim zdaniem dobra biorąc pod uwagę, że za taki dodatek płaci sie przy zamawiuaniu okien nawet 200-300zł (ale w tym jest wyfrezowanie otworów i montaż).
Tą sama funkcję spełni roszczelnianie okna... co to za różnica przekręcic klamke na pozycję mikrouchył czy pociągnąc za sznureczek i uchylic nawiewnik... :wink:


Moim zdaniem aerecco może się nieco lepiej sprawdzić bo jest tam samoczynna regulacja w zalezności od wilgotności powietrza im bardziej wilgotne tym bardziej otwiera się nawiewnik ale jak to w praktyce działa to nie wiem..

budocom
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:08
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontaktowanie:

autor: budocom » 29 sty 2009, 19:22

Witam

Brevis od kilku lat nie produkuje nawiewników regulowanych sznurkiem. Regulacja tylko pokrętłem na korpusie wyrzutni.

Frezowanie skrzydeł nie jest zbyt skomplikowane (na stronach Brevisa jest instrukcja gdzie i jak to zrobić).

Nawiewnik powinien wspomagać poprawne działanie wentylacji mechanicznej, niestety uważam, że rozszczelnienie okna tzw ,, mikrowentylacja'' to lipa.
tak naprawdę nic nie daje, jeżeli będzie wiatr tak wiał, że skrzydło odsunie się od ramy, wtedy będzie niekontrolowany napływ powietrza.
Należy wiedzieć, że okno rozszczelnione właściwie jest oknem otwartym, wystarczy niewielki śrubokręt, aby wypiąć skrzydło z zaczepów (każdy może popróbować na swoim oknie).
Zamontowany i otwarty nawiewnik to dopływ powietrza (kontrolowany) i całkowicie zamknięte okno.

Nawiewnik higrosterowany jest ok, działa na zasadzie wilgotności powietrza w pomieszczeniu jak wiadomo, oczywiście można go zamknąć podobnie jak nawiewnik ciśnieniowy, ale nawiewnik ciśnieniowy można też otworzyć, a higro jak się zamknie otworzyć ręcznie się nie da.

Tak naprawdę wystarczy powiesić w oknie gestą firanę albo zasłonę aby wilgotność przy oknie i za zasłoną była inna i wtedy nawiewnik nie będzie działał poprawnie, zgadza się ???

Pozdrawiam

budocom
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:08
Lokalizacja: Festung Breslau
Kontaktowanie:

autor: budocom » 29 sty 2009, 19:28

Mass , jak nie chcesz wydawać kasy na nawiewniki, po prostu wytnij część uszczelki ramy i skrzydła.

Takie rozszczelnianie nowo produkowanych okien zaleca Aprobata Techniczna ITB, a nie jakieś tam nikrowentylacje czy inne gófniane rozwiązania.

Twój dostawca okien powinien Ci udostępnić taką Aprobatę (chociaż do wglądu) ale tą pełną a nie wersję skróconą, tam z pewnością jest napisane gdzie i jak należy uszczelkę wyciąć.

Tyle tylko, że jak wytniesz uszczelkę, to będziesz miał stały dopływ powietrza, a nie kontrolowany.

Pozdrawiam

Invictus
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 09 paź 2008, 14:57

autor: Invictus » 10 lut 2009, 17:44

budocom pisze:Mass , jak nie chcesz wydawać kasy na nawiewniki, po prostu wytnij część uszczelki ramy i skrzydła.


Pan tak na serio czy to jakieś jaja są?!


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

Gotowe projekty domów