Chaber 2 z Archetonu

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
sylwia
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 lis 2005, 12:25

autor: sylwia » 10 sie 2006, 12:52

Zabolało,nie zabolało :roll:
Ja po prostu nie rozumiem nic z tego co pan pisze :oops:
Myślałam,że ten projekt,który wybraliśmy jest OK!
W czasie budowy i tak sie wprowadza wiele zmian i dostosowuje projekt do warunków działki,podłoża itp. nasz budowlaniec mówi,że nasza izolacja jest OK!
A ta wentylacja :shock: to w ogóle nie wiem o czym mowa, czyżby projektanci nie wzieli tego pod uwagę,az mi sie wierzyć nie chce. Mamy kominy wentylacyjne szidla w projekcie i takie zastosujemy. Ale nie o to pewnie panu chodzi. :roll: :roll: :roll:
Może nie rozumiem dlatego,że ja baba jestem :wink:
Pozdrawiam Sylwia 8)

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 10 sie 2006, 13:50

To bardzo proste, zadaniem wentylacji jest utrzymanie zdrowego mikroklimatu w Pani domu. Ponieważ rodzina Pani zużywa w sposób ciagły tlen i produkuje CO2 I WODĘ , to wentylacja w sposób ciągły MUSI odprowadzić nadmiar CO2 i wilgoci, a doprowadzić świeze powietrze. Czy Pani wie, że w sypialni 20m2 dwie osoby śpiąc po idealnem wywietrzeniu (300-400 ppm CO2) dochodzą do górnej dla wypoczynku i zdrowia granicy 1000 ppm po 25-30 minutach? Mogę Panią zapewnić, że Pani kominy to nie wentylacja, ponieważ poddasze jest użytkowe i dom jest niski, a okna zbyt szczelne. Zresztą tego nie widzę ale jestem pewien niektóre pokoje wcale kratek nie mają.
Odzielną sprawą jest izolacja termiczna, jej jakość przekłada się bezpośrednio na opłaty, im mniej ciepła wypuści Pani z domu tym mniej będzie Pani płacić. 0.29 W/m2 xC to koniec lat 70' w UE obowięzuje już 0.1Wm2xC. Z tym, że to 0.29 to też reklama, zacytyję z tego forum
Tomasz1980
Początkujący



Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 1
Skąd: lwowekslaski
Wysłany: Piątek 12:48, 04 Sierpień 2006 Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

To pustak ma współczynnik przenikania ciepła 0,29, a nie ściana. Należy pamiętać, że w ścianie występują newralgiczne miejsca takie jak wieńce, otwory okienne czy drzwiowe. Powstają zatem liniowe mostki termiczne, które wywindują nasz współczynnik w górę.
Dolnośląska Agenacja Poszanowania Energii przeprowadziała badania na ścianach wykonanych z pustaków Porotherm przy pomocy kamer termowizyjnych...niestety współczynnik przeniakania ciepła wynosił powyżej 0,70!! To wszystko spowodaowane liniowymi mostkami termicznymi.
Firma Wienerberger ma wiele założonych spraw sądowych o przemarzanie ścian.
To jest oszukiwanie inwestora..."buduj to proste"...

A jeszcze dojdzie wilgoć w ścianie. 4% wilgoci 50% izolacyjności.
Gdybym coś nie tak wyjaśnił to tel jest na nie-co.pl

Lucyna i Robert
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2009, 21:09

autor: Lucyna i Robert » 07 lut 2009, 21:51

Witamy!!! my w projekcie "Chaber 2" wprowadziliśmy kilka malych zmian, i nasz domek jest super :P Oto nasza praca po 6 miesiacach

Przemek

autor: Przemek » 08 lut 2009, 10:34

Lucyna .... dodaj zdjęcie do galerii


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

Gotowe projekty domów