Doprowadzenie powietrza pod kominek

Komin jest nieodłączną częścią systemu ogrzewania i wentylacji - odprowadza spaliny i dym wytwarzany przez domowy sprzęt. O tym jaki wybrać komin zależy od sposobu ogrzewania domu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się wszystkiego o systemach kominowych koniecznie wejdź do tego działu.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

rombig
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 02 sty 2008, 12:40
Doprowadzenie powietrza pod kominek

autor: rombig » 26 sty 2009, 13:36

Witam
Kupiłem kominek i jestem tuż przed jego montażem jednak zastanawia mnie gdzie dokładnie umiejscowić rurę doprowadzającą powietrze ponieważ kominek nie ma specjalnego kanału nawiewnego do paleniska tyko czerpie powietrze przez kratkę w przedniej jego części. Więc czy ta rura ma być po prostu pod paleniskiem, czy na przykład jak najbliżej wlotu.

marker44
nawrócony - nie spamuje
Posty: 14
Rejestracja: 04 lut 2009, 19:33

autor: marker44 » 04 lut 2009, 20:15

wylot może być centralnie pod kominkiem tam gdzie jest czasem składowane drzewo w tzw szufladzie

Awatar użytkownika
marcin2057
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 22 sie 2007, 15:50

autor: marcin2057 » 05 lut 2009, 10:45

Witam mam pytanie a mianowicie na jakiej wysokości umieścić przewody dgp grawitacyjnego ogrzewania jedna rura idzie do pokoju za ścianą a druga do trójnika i dalej do pozostałych 2 pomieszczeń, końce rury lepiej zamontować blisko wkładu czy lepiej wyżej zaraz przy komorze dekompresyjne

meteor9
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2009, 21:16
Lokalizacja: police
kominek

autor: meteor9 » 25 cze 2009, 22:01

rozumiem że nie masz dystrybutora???pozorna oszczedność.jeśli nie masz pieniążków na fabryczny dystrybutor to kup arkusz blachy ocynk i go poprostu sam zrób.rozprowadzenie grawitacyjne jak i za pomocą turbiny jest znacznie bardziej wydajne jeśli na wkłdzie kominkowym jest zamontowany dystrybutor.a rozprowadzenie bezpośrednio z czopucha jest takie sobie...jak możesz to poprawić powinieneś to zrobić. w razie pytań odwiedż moją stronę tam jest nr telefonu.pomogę.

pawelw2002
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 lis 2009, 20:14
Lokalizacja: leszno
Re: Doprowadzenie powietrza pod kominek

autor: pawelw2002 » 01 gru 2009, 8:50

DYSTRYBUTOR POWIETRZA NIE JEST DOBRYM POMYSLEM, W TYM PRZYPADKU NAJLEPIEJ UMIESCIC RURY W POLCE GRODZIOWEJ.... WTEDY JEST NAJWIEKSZA SKUTECZNOSC TEGO OGRZEWANIA...

andistoprocent
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 08 mar 2009, 16:43
Re: Doprowadzenie powietrza pod kominek

autor: andistoprocent » 01 gru 2009, 11:05

pawelw2002 pisze:DYSTRYBUTOR POWIETRZA NIE JEST DOBRYM POMYSLEM, W TYM PRZYPADKU NAJLEPIEJ UMIESCIC RURY W POLCE GRODZIOWEJ.... WTEDY JEST NAJWIEKSZA SKUTECZNOSC TEGO OGRZEWANIA...




Zgadzam sie z kolegą w 100% :D


Wróć do „Kominy, Systemy kominowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów