Problem z działką

Dom jednorodzinny czy wielorodzinny z poddaszem użytkowym czy parterowy? Jaki projekt domu jednorodzinnego wybrać? Jak dostosować projekt gotowy do naszych potrzeb? Zapraszamy do wymiany uwag i spostrzeżeń oraz nurtujących problemów dotyczących projektów domów oraz do zamieszczania zdjęć z realizacji Waszych domów.
dugimobile
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2009, 17:18
Problem z działką

autor: dugimobile » 26 sty 2009, 17:48

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Moje pytanie dotyczy działki... dokładniej mówiąc posiadam działkę o szerokości tylko 12m. Według przepisów muszę zachować odstęp od granic 4m po każdej ze stron jeżeli w ścianie są otwory, w przypadku gdy ich nie ma odległość musi wynosić 3m od granicy. Szukałem dokładniejszych informacji na temat "domu na granicy działki" ale nic oprócz informacji ze można liczyć na ustępstwo od tych przepisów nie znalazłem. Jak myślicie dostane pozwolenie na budowę domu o szerokości 8m gdy jedna ze ścian będzie ślepa i będzie znajdowała sie na granicy? Zastanawiam sie bo nie jestem pewien czy opłaca mi sie kupić plan takiego wąskiego domu gdyż budowa z góry może być skazana na niepowodzenie a na nową działkę niestety mnie nie stać. Dodam tylko ze po jednej ze stron znajduje sie działka rolna.
Może ktoś kiedyś miał podobny problem? Z góry dziękuję za odpowiedzi!!!

Szugs
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 97
Rejestracja: 03 lip 2008, 9:29
Lokalizacja: Wrocław
Re: Problem z działką

autor: Szugs » 27 sty 2009, 14:50

dugimobile pisze: Jak myślicie dostane pozwolenie na budowę domu o szerokości 8m gdy jedna ze ścian będzie ślepa i będzie znajdowała sie na granicy?


Niech popatrzę w moją złotą kulę ...

A tak na poważnie to zanim kupi się projekt należy pójść do urzędu i zapytać urzędników, czy wydadzą pozwolenie, bo my tu na forum jasnowidzami nie jesteśmy (niestety). I najpierw należy się pójść zapytać, a potem kupować projekt - tak jest chyba bardziej rozsądnie, nieprawdaż?

dugimobile
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2009, 17:18

autor: dugimobile » 28 sty 2009, 8:38

Ma pan racje ze prawda. Usprawiedliwie sie tylko tym ze nie znalem dokladnych przepisow na ten temat i myslalem ze taka zgode moge otrzymac dopiero wraz z pozwoleniem na budowe.
Dziekuje za pomoc!!!


Wróć do „Projekty domów jednorodzinnych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów