jaki strop

Stropy są jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych, które oddzielają kondygnacje budynku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak zbudować, wyciszyć i ocieplić strop koniecznie zapoznaj się z tym działem.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

lukaszSP
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:36
jaki strop

autor: lukaszSP » 20 sty 2009, 21:38

mam dom jednorodzinnny o wymiarach ok 10mx10m parterowy i chce zrobic sobie zrobic tzw. poddasze mieszkalne(bedzie dom podnoszny do góry, nowy dach itd). juz mam wszystkie dokumenty niezbędne do budowy. ale dom nie ma stropu betonowego tylko tzw. polepe i teraz, prosty sposób to zalanie stropu betonem. ale trzeba sie wyprowadzic z domu na miesiac czasu i zrywac stary "strop" i jednym słowem bałagan na kółkach i wszystko co jest na dole trzeba niszczyc. np panele na scianach). czy mozna dołóżyc belek na tym stropie co jest i połózyc deski czy moze jakis inny sosób. moze stop Teriva albo inny. generalnie nie chce zrywac tej polepy..w projekcie zaznaczone jest ze bedzie strop betonowy. bardzo prosze o jakoś porade bo juz nie wiem co robic

lukaszSP
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:36
Re: jaki strop

autor: lukaszSP » 21 sty 2009, 19:09

lukaszSP pisze:mam dom jednorodzinnny o wymiarach ok 10mx10m parterowy i chce zrobic sobie zrobic tzw. poddasze mieszkalne(bedzie dom podnoszny do góry, nowy dach itd). juz mam wszystkie dokumenty niezbędne do budowy. ale dom nie ma stropu betonowego tylko tzw. polepe i teraz, prosty sposób to zalanie stropu betonem. ale trzeba sie wyprowadzic z domu na miesiac czasu i zrywac stary "strop" i jednym słowem bałagan na kółkach i wszystko co jest na dole trzeba niszczyc. np panele na scianach). czy mozna dołóżyc belek na tym stropie co jest i połózyc deski czy moze jakis inny sosób. moze stop Teriva albo inny. generalnie nie chce zrywac tej polepy..w projekcie zaznaczone jest ze bedzie strop betonowy. bardzo prosze o jakoś porade bo juz nie wiem co robic


czy jest ktos kto pomoże?????

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia

autor: deggial » 22 sty 2009, 7:58

Jeżeli masz wszystkie dokumenty niezbędne do budowy to masz także projekt i pozwolenie na budowę a co się z tym wiąże kierownika - a na pewno w projekcie jest to opisane i kierownik też ci doradzi.

Poza tym jakieś konkrety - rozpiętość choćby ? Ile lat ma ten dom że masz polepę na suficie, poza tym ta polepa czegoś się trzyma - w jakim stanie są belki - może można zrobić strop drewniany?

lukaszSP
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:36

autor: lukaszSP » 22 sty 2009, 8:54

deggial pisze:Jeżeli masz wszystkie dokumenty niezbędne do budowy to masz także projekt i pozwolenie na budowę a co się z tym wiąże kierownika - a na pewno w projekcie jest to opisane i kierownik też ci doradzi.

Poza tym jakieś konkrety - rozpiętość choćby ? Ile lat ma ten dom że masz polepę na suficie, poza tym ta polepa czegoś się trzyma - w jakim stanie są belki - może można zrobić strop drewniany?


mam takiego kierownika ze szkoda gadac. dom ma z 40lat. belki sa zdrowe ale mozna dac drugie obok zeby wzmocnic. ale pytanie czy bedzie mozna postawic jakies leekie scianki działowe na tym drewnianym satropie. np płytki w kuchni czy w łazience.


Wróć do „Stropy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów