Tynki cementowo wapienne z agregatu - pekniecia

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Awatar użytkownika
wojber
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 60
Rejestracja: 11 cze 2008, 14:21
Lokalizacja: Nowy Sacz
Tynki cementowo wapienne z agregatu - pekniecia

autor: wojber » 10 lis 2008, 15:15

Witam

jakis miesiąz temu zostały mi wykonane tynki cementowo wapienne z agregatu przy schnieciu gdzieniegdzie pijawiły sie drobne pekniecia, takie pajeczynki. czy to przez to ze zciana byla krzywa i musieli nałozyc wiecej tynku czy jest tego, albo moze byc tego inna przyczyna. Tynk sie trzyma mocno i nie odpada. prosze o pomoc czy to traktowac jak błąd wykonawczy, czy podlega to reklamacji firmie wykonujacej tynki. prosze o pomoc

bbrbutch
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 20 gru 2008, 19:22

autor: bbrbutch » 28 gru 2008, 7:21

jak najbardziej błąd wykonawcy tynki tradycyjne nakłada się trójwarstwowo ,żeby zapobiec pęknięciom.1 cm tynku cem-wap. schnie około doby .przed tynkowaniem musi być odpowiednio zmoczona ściana a po wytynkowaniu kiedy schnie zraszana

Sebastian_71
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 09 sty 2009, 14:23

autor: Sebastian_71 » 09 sty 2009, 15:26

Witaj

Błąd wykonawczy:
- brak wykonanej obrzutki - głuchy odgłos pustki w okolicach pęknięć
lub
- za wczesne zatarcie - j.w. nie występuje

Reklamuj.

pozdrawiam
Sebastian

Awatar użytkownika
wojber
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 60
Rejestracja: 11 cze 2008, 14:21
Lokalizacja: Nowy Sacz

autor: wojber » 12 sty 2009, 12:56

u mnie niestety wystepuja oba przypadki, chociarz głuchy odgłos pustki w okolicach pęknięć jest tylko w paru miejscach.

mam pytanko jak najlepiej usunac te pekniecia /rysy/ czy zamalowanie farba je pokryje?

Sebastian_71
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 09 sty 2009, 14:23

autor: Sebastian_71 » 12 sty 2009, 14:14

[quote="wojber"]u mnie niestety wystepuja oba przypadki, chociarz głuchy odgłos pustki w okolicach pęknięć jest tylko w paru miejscach.

mam pytanko jak najlepiej usunac te pekniecia /rysy/ czy zamalowanie farba je pokryje?

Tam gdzie słyszysz pustkę trzeba skuć i zatynkować ponownie tym razem poprawnie, same rysy można zamalować farbą wypełniającą do maskowania rys.

Pozdrawiam
Sebastian


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 38 gości

Gotowe projekty domów