piec na ekogroszek - ranking

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

czysty
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 52
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:01

autor: czysty » 21 gru 2008, 18:53

witam, chcialbym soe dowiedziec jaki piec mialowy dobrowy jest dobry? slyszalem juz dobre opinie na temat piecow zebies i sas ktos cos jeszcze moze doradzic?

budek
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 04 sty 2009, 16:25
Lokalizacja: 3miasto

autor: budek » 04 sty 2009, 21:18

witam,
też jestem obecnie na etapie wybierania kotła, liderem jest chyba Ling Combi lub Duo, ale zastanawiam się również nad kotłem Kostrzewa Pellets® Fuzzy Logic
kostrzewa.com.pl/opis-kotla-5387.html
może ktoś ma jakieś spostrzeżenia na temat tej firmy i ich kotłów.
Ponieważ mam szeroki dostęp do drewna chciałbym aby w kotle można było spokojnie palić też wlaśnie drzewem na drugim palenisku.
pozdrawiam

Zulaga
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2008, 9:37

autor: Zulaga » 06 sty 2009, 23:02

miałem podobne dylematy!
sonda lambda w kostrzewie fuzzy logic jest tylko po to by była, ona niczym nie steruje!
Wybrałem Ling Duo z retortą obrotową i jestem super zadowolony!

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
...

autor: Jarecki79 » 07 sty 2009, 9:19

Zapraszam też do producentów pleszewskich.

Kotły z retortą obrotową z systemem półautmoatycznego zewnętrznego czyszczenia palnika typu AZP-MR oraz ze sterowaniem OGNIK PID Fuzzy Logic produkuje m.in. firma Dziubarczyk, SEKOM, w firmie Simar ten sterownik również jest na liście opcji.

Inną alternatywną jest palnik żeliwny BRUCER do spalania miału i groszku w granulacji 0-31,5mm. Z tym palnikiem produkuje kociołki m.in. firma Tilgner czy SEKOM.
Jarecki
Serdecznie pozdrawiam wszystkich
na forumbudowlane.pl

budek
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 04 sty 2009, 16:25
Lokalizacja: 3miasto

autor: budek » 07 sty 2009, 15:56

Zulaga pisze:miałem podobne dylematy!
sonda lambda w kostrzewie fuzzy logic jest tylko po to by była, ona niczym nie steruje!
Wybrałem Ling Duo z retortą obrotową i jestem super zadowolony!


Generalnie sonda lambda mierzy pozostałości powietrza w spalinach i może przekazywać dane do automatyki o ilości spalanego powietrza. Nie wiem czy w tym kotle tylko jest bo jest.
Zulaga powiedz czy w Ling Duo producent mówi coś na temat tego drugiego paleniska, czy można tam spokojnie przez dłuższy czas palić.
pozdrawiam

Zulaga
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 16 wrz 2008, 9:37

autor: Zulaga » 07 sty 2009, 16:19

Pewnie żaden z producentów kotłow retortowych nie zaleca stałego palenia na ruszcie dodatkowym. Nie po to kupujemy piec z automatyką żeby w nim nie palić w trybie automatycznym. Z moich krótkich doświadczeń z Ling Duo mogę powiedzieć że paląc w trybie automatycznym groszkiem można spokojnie na ruszt dodatkowy wrzócić drewno, brykiety z trocin i mamy wtedy podwójny POWER!!!! Pojedź do Pleszewa obejrzy kotły SEKOMA i Tilgnera, niedaleko we Wrześni jest hurtownia Klimosza i gwarantuje Ci jak oberzysz Ling Duo to już innego kotła nie będziesz chciał!

budek
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 04 sty 2009, 16:25
Lokalizacja: 3miasto

autor: budek » 07 sty 2009, 23:14

a czy posiadasz do tego kotła np pogodówke lub sterownik pokojowy?

czurak83
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2009, 10:02
Lokalizacja: Hajnówka

autor: czurak83 » 10 sty 2009, 10:56

Witam jestem tu nowy... Mam pytanko czy są jakieś piece na eko groszek do 12 Kw a jak to jakie polecacie??

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
..

autor: Jarecki79 » 10 sty 2009, 13:47

Kotła z podajnikiem o mocy 10-12kW jeszcze nie widziałem. Pewnie jednak ktoś takie już robi. Firma Pancerpol, producent palników ślimakowych na ekogroszek wypuściła malutki palniczek ślimakowy o mocy od 10 do 15kW, kwestia zatem w co zostanie on zamontowany..... Sam palnik 10-15kw kosztuje brutto z reduktorem 1600zł.

Na priva mogę przesłać link do krótkiego opisu ze zdjęciami samego palnika małej mocy.
Jarecki

Serdecznie pozdrawiam wszystkich

na forumbudowlane.pl

TeCe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 01 mar 2008, 21:45

autor: TeCe » 11 sty 2009, 21:58

Jest Hef o mocy 12 kW

czurak83
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 10 sty 2009, 10:02
Lokalizacja: Hajnówka

autor: czurak83 » 12 sty 2009, 16:44

dzięki a moze jeszcze coś ciekawego bedzie bo jak widze to piec hef.com.pl/?p=/pl/menu/2/1/index spala tylko ekogroszek a nie spala innych rzeczy...

mendras
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 20 mar 2008, 8:20
Lokalizacja: śląsk

autor: mendras » 12 sty 2009, 22:39

Zulaga. no proszę, wreszcie spotykam kogoś, kto ma Linga Duo Plus z retorta obrotową.
ja mam 35kW. W tej chwili używam górnej komory właściwie na bieżąco (dąb kominkowy).
jeśli cie interesuje parę usprawnień podwyższających sprawność chętnie się podzielę doświadczeniem. Przetestowałem go trochę i wiem na co go stać. Mam sterownik economic 3000 z pełna automatyką ale używam ręcznie sterowany zawór trójdrożny a właściwie wprowadzam tylko korektę czasu palenia i mocy dmuchawy korygując wielkość paleniska w zależności od temperatury na zewnątrz.Cała ta automatyka łącznie z fuzzy logic, sondą lambda to moim zdaniem dla tych, którzy mają problem z zestawianiem kilku faktów i wyciągnięciu logicznych wniosków. Automatyka zawsze będzie uśredniać i szarpać procesem a i tak będzie bardzo nieprecyzyjna. Nie będę się rozgadywał, chyba że cię to interesuje.
Bardzo też jestem ciekaw twoich spostrzeżeń.

:wink: wszystkiego dobrego w Nowym Roku

mendras
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 20 mar 2008, 8:20
Lokalizacja: śląsk

autor: mendras » 13 sty 2009, 20:41

Crusher, zupełnie zapomniałem, że ty też masz Linga. I jak sobie dajesz rady? Jakieś doświadczenia?

:wink:

budek
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 04 sty 2009, 16:25
Lokalizacja: 3miasto

autor: budek » 15 sty 2009, 15:44

dowiedziałem się wczoraj u przedstawiciela kotłów, że ponoć producent Linga Duo Plus chce zrezygnować z tego Plusa ponieważ dużo klientów uskarża się na skomplikowaną i zawodną automatykę (sterownik) tego kotła.
Ciekawe ??? Kotoś może to powierdzić lub zaprzeczyć?

mendras
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 20 mar 2008, 8:20
Lokalizacja: śląsk

autor: mendras » 15 sty 2009, 22:35

wersja Plus to tylko możliwość dodania zapalarki do peletów.
Kto będzie palił peletami przy ich cenie i niskiej kaloryczności, nie mówiąc o machlojkach z jakością?
Mam wersje Plus, bo taki kocioł akurat był. Ceną się nie różnił a dokupiłem tylko kołnierz obrotowy, by móc palić tanim ( nie znaczy gorszym) węglem w postaci miału i nie mieć problemu ze spiekami. Wymiennik Linga nie zamieniłbym na inny, bo nie ma lepszego. Mam pełny automat pogodowy ale steruję nim ręcznie, bo to żaden problem a wykorzystuję możliwości, które automat nie byłby w stanie. Zresztą automaty i tak bazują na danych uśrednionych a to nie jest inteligencja tylko lepszy lub gorszy schemat działania.
Producent po prostu obniża koszty, które niczemu nie służą.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 160 gości

Gotowe projekty domów