Wilgoć nowy dom

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

strelba

autor: strelba » 23 gru 2008, 14:55

strelba pisze:Między ścianą zewnętrzną a izolacją termiczną wścianie trójwarstwowej powinna być szczelina wentylacyjna odpowiedniej szerokości i otwory nawiewne na dole ściany iwywiewne na górze.Myślę że to jest szczególnie wskazane przy izolacji z wełny.
Może w tym tkwi problem?


proszę nauczyć się uważnie czytać(ja ztym mam problem :wink: )iproszę zauważyć układ warstw jest podobny na dachu ztym że paroizolację zastępuje sciana wewnętrzna wraz z tynkien.Niech Pan pomyśli ile litrów wody użyto do wymurowania klinkieru i gdzie większa część znalazła sobie ujście.
Jak na mój gust trzeba to sprawdzić własnoręcznie.
czy Pan wie jak pachnie gnijąca wełn?

nicram18
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 14 gru 2008, 14:02

autor: nicram18 » 23 gru 2008, 22:47

Problem mokrej wełny zauważyłem jeszcze przed wprowadzeniem dwa lata temu, wtedy myślałem że wełna zamokła podczas budowy,wybiłem w ścianach otwory i wysuszyłem wełnę.Niestety problem pojawił się znowu,wełna zrobiła się mokra.Z rozważań na tym forum wynika że problemem jest para która z wewnątrz wchodzi w ściany gdzie się kondensuje. Czy wentylacja grawitacyjna wzmocniona mechanicznie,z kontrolą wilgotności w pomieszczeniach ma szanse poprawić tą sytuacje :? ???????????????

strelba

autor: strelba » 26 gru 2008, 8:12

A badania termowizyjne?.Co ty na to?Wtedy będziesz wiedział w czym tak naprawdę jest problem.A jak u Ciebie z kosztami ogrzewania,czy się zwiększyły w stosunku do ubiegłego roku?.

nicram18
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 14 gru 2008, 14:02

autor: nicram18 » 26 gru 2008, 13:41

Koszty ogrzewania są podobne co wzeszłym roku,jednak większe niż w budynkach o podobnych gabarytach.jeżeli problem jest z parą pochodzenia wewnętrznego to być może wentylacja mechaniczna z pomiarem wilgotności rozwiąże sprawę.Niestety pewnie wzrosną koszty ogrzewania ale lepsze to niż grzyb co o tym sądzicie czy to może pomóc ??????????

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 27 gru 2008, 8:10

strelba pisze:
strelba pisze:Między ścianą zewnętrzną a izolacją termiczną wścianie trójwarstwowej powinna być szczelina wentylacyjna odpowiedniej szerokości i otwory nawiewne na dole ściany iwywiewne na górze.Myślę że to jest szczególnie wskazane przy izolacji z wełny.
Może w tym tkwi problem?


proszę nauczyć się uważnie czytać(ja ztym mam problem :wink: )iproszę zauważyć układ warstw jest podobny na dachu ztym że paroizolację zastępuje sciana wewnętrzna wraz z tynkien.Niech Pan pomyśli ile litrów wody użyto do wymurowania klinkieru i gdzie większa część znalazła sobie ujście.
Jak na mój gust trzeba to sprawdzić własnoręcznie.
czy Pan wie jak pachnie gnijąca wełn?


Gdyby ściana zastępowała paro izolację , nie było by problemu. Wilgoć by nie weszła. Ale poza wełną i ta ściana, szczególnie w okolicy kontaktu z zimnym fundamentem ma zwiększoną wilgotność.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 27 gru 2008, 8:12

nicram18 pisze:Koszty ogrzewania są podobne co wzeszłym roku,jednak większe niż w budynkach o podobnych gabarytach.jeżeli problem jest z parą pochodzenia wewnętrznego to być może wentylacja mechaniczna z pomiarem wilgotności rozwiąże sprawę.Niestety pewnie wzrosną koszty ogrzewania ale lepsze to niż grzyb co o tym sądzicie czy to może pomóc ??????????


Wentylacja z odzyskiem ciepła pomoże.

strelba

autor: strelba » 27 gru 2008, 16:15

Wilgoć by nie weszłą :?: Ona nigdy stamtąd nie wyszła ijeśli nie rozbierze się ściany zewnętrznej ,wysuszy wełny i zrobi szczeliny na pewno nie wyjdzie,no bo jak :?: .Dziwię się że w Niemczech nie ma rygorystycznych przepisów dotyczących wentyłacji i tam nie ma problemu z mokrymi ścianami.Jak na tok mój tok rozumowania to chodzi o porządne ocieplenie domu a mokra wełna to każdy wie do czego może służyć.

bbrbutch
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 20 gru 2008, 19:22

autor: bbrbutch » 28 gru 2008, 8:17

a co z kratkami wentylacyjnymi na ścianach zewn. powinny być założone na wys.przed stropem i wyżej przed dachem

strelba

autor: strelba » 28 gru 2008, 8:56

nicram18 pisze:Rzeczy wiście szczeliny między ścianą a izolacją termiczną u mnie niema otwory nawiewne i wywiewne zamontowałem w zeszłym roku ale bez szczeliny między ścianą a izolacją niewielki z nich pożytek.czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji ?



kratki są Panie Kolego .Co Ty byś zrobił gdybyś miał taki problem? Kolega nicram oczekuje opinii a według mnie jest jedno rozwiązanie.

nicram18
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 14 gru 2008, 14:02

autor: nicram18 » 28 gru 2008, 19:37

No tak jest tylko jedno rozwiązanie gwarantujące sukces.Rozebranie elewacji poszerzenie fundamentów,pewnie wymiana ocieplenia,okna parapety też są montowane do klinkieru drzwi, bramy no i opierzenie dachu .Pewnie koszty będą niewiele niższe od budowy nowego domu czy naprawdę niema innego wyjścia????????????

Tomaszz
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 05 sie 2008, 10:46

autor: Tomaszz » 29 gru 2008, 13:46

No to ładne koszty.. A nie można wstrzymac sie do wiosny-lata i przewiercić parę otworów? Będzie ciepło, para wyjdzie. Tylko z drugiej strony, też to nie gwaratuje w 100% sukcesu...


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości

Gotowe projekty domów