siding

Trudno wątpić, że docieplenie budynku jest opłacalną inwestycją. Ale jak wykonać docieplenie budynku? Jakie materiały wybrać? Jakie są dostępne technologie? Czym się różnią? Odpowiedzi wszystkie pytania dotyczące docieplania budynków znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

pool_s
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 31 mar 2008, 18:26
siding

autor: pool_s » 20 paź 2008, 21:45

co sądzicie o dociepleniu podwójnym styropianem (7cm+5cm) i na to deskę elewacyjną?
mój dom to kwadraciak z lat 80-tych. prosze o opinie!

sertoja
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 06 paź 2008, 21:42

autor: sertoja » 10 lis 2008, 19:55

sam tak miałem robić, ale takie odeskowanie to co ok 5lat trzeba impregnować, w parterówce ok ale na mojej dwupiętrowej chacie to odpada! Ale można tak zrobić bez problemu!
wszystko jest dla ludzi, tylko ludzie nie są do wszystkiego

Awatar użytkownika
yanes
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 663
Rejestracja: 14 wrz 2008, 20:46
Lokalizacja: Podhale

autor: yanes » 10 lis 2008, 20:03

Temat postu jest siding czyli rozumiem że masz na mysli tą plastikową deske amerykańską czyli impregnacja odpada.

sertoja
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 06 paź 2008, 21:42

autor: sertoja » 10 lis 2008, 20:47

No sam jestem ciekaw co autor na to, ja zrozumiałem że tu chodzi o drewnianą deskę. Umówmy się, albo deska albo imitacja!
wszystko jest dla ludzi, tylko ludzie nie są do wszystkiego

pool_s
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 31 mar 2008, 18:26

autor: pool_s » 27 lis 2008, 10:57

chodzi mi o deski (jak najbardziej prawdziwe)!! troche źle napisałem.

sertoja
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 06 paź 2008, 21:42

autor: sertoja » 27 lis 2008, 11:07

Tak jak pisałem, jak nie masz za wysokiego mieszkania to takie odeskowanie jak najbardziej polecam. Musisz jednak wziąść to pod uwagę że taką elewację trzeba co ok 5lat impregnować dla zachowania nienagannego stanu.
wszystko jest dla ludzi, tylko ludzie nie są do wszystkiego

pool_s
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 31 mar 2008, 18:26

autor: pool_s » 29 lis 2008, 21:01

ja mam kwadraciaka dwukondygnacyjnego z lat 80 tych. co 5 lat to wydaje mi sie że nie jest to wielkim wkładem finansowym, a efekt chyba byłby fajny (wizualny). tylko ile by kosztowalo załozenie czegoś takiego z materiałem dociepleniowym (łączny koszt na 170mkw).

sertoja
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 06 paź 2008, 21:42

autor: sertoja » 29 lis 2008, 22:39

To zależy jak chcesz to zrobić. Czy sam kupisz i wyrobisz materiał czy kupisz gotowy, czy to deska czy panel z marketu, czy montujesz na felc czy przybijasz na zakład nieoflisowane dechy i impregnacja. Teraz + konstrukcja, też zależy czy pojedyncza czy podwójna - napisałeś styropian 7 + 5 i nie wiem czy chcesz na mijano czy jeden na drugi - No jak umiesz to zrobić sam to taniej. No nie wiem - pewnie porównywalnie do ceny ocieplenia typowego i pokrycia tynkiem (no i też zależy kto jak robi i co lubi) tyle że mineralny a silikatowy to też różnica w cenie. No ale polecam, jak dla mnie to niema ładniejszej elewacji jak drewniana :wink:
wszystko jest dla ludzi, tylko ludzie nie są do wszystkiego

jochwaw
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 728
Rejestracja: 03 wrz 2008, 9:11
Lokalizacja: Warszawa

autor: jochwaw » 29 lis 2008, 22:46

Ja też na początku przeraziłem się tym sidingiem (z PCV)!! Brrrrr okropieństwo!
Drugiej kiczowatej ameryki nam tu nie potrzeba.
Ale deski jak najbardziej.Fakt że jak każdy materiał naturalny wymaga opieki.Drewno jest słabe na promieniowanie UV stąd konieczność odpowiedniego lakierowania bąź impregnacji.
Ale można uzyskać ciekawe efekty.Nie zapomnij o wiatroizolacji pod okładziną
Patrz link:
elewacje-drewniane.pl/index.php?strona=c-deski

Ale też Ci w głowie zamieszam :lol: albo ...zaciekawię
Istnieją rozwiązania alternatywne z włóknocementu świetnie udają dechy
patrz link

euronit.pl/oferta/polyty_elewacyjne/kolorystyka_polyt/kolorystyka_sidings/

pool_s
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 31 mar 2008, 18:26

autor: pool_s » 30 lis 2008, 11:53

chciałem zrobić jedno rusztowanie o grubości 7 cm + styropian 7cm, potem drugie rusztowanie 5cm i położyć styropian 5cm na mijankę. Na to folię + łaty i do tego zamontować deski elewacyjne. Mam nadzieje, że napisałem w miare jasno. Nie chciałbym wynajmować ekipy bo to podnosi koszty, ale nie wiem czy wymaga to jakiejś specjalnej wiedzy i umiejętności. Wydaję mi się to łatwe i przy zaangażowaniu dwóch osób do zrobienia bez większych komplikacji.

flashstar
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 20 lut 2010, 17:52
Kontaktowanie:
Re: siding

autor: flashstar » 23 mar 2010, 20:13

Ja wolalbym jednak siding ze względu na jego dlugowiecznosc.


Wróć do „Docieplanie budynków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

Gotowe projekty domów