kanały prostokątne ogrzewania kominkowego pod posadzką ..

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

gramir
Aktywny
Aktywny
Posty: 105
Rejestracja: 08 paź 2008, 17:42
kanały prostokątne ogrzewania kominkowego pod posadzką ..

autor: gramir » 22 paź 2008, 19:07

prosba o porade. Wszędzie za wyjątkiem 1-go miejsca posadzka zakrywa mi kanały prostokątne ogrzewania kominkowego. W 1-dnym miejscu -z powodu rur ogrzewania które również tędy przebiegają - na długosci 10 cm widzę metalową powierzchnię górna kanału. pewnie będxie sie nagrzewać- nie zakryła ich posadzka. planuję panele na podłodze. dodatkowo to miejsce to potencjalny prog dzwiowy- bo akurat wyszlo ono w dzwiach. co radzicie zamiast panela- albo jaka izolacja przed panelem w takiej sytuacji?

wacho_wacho
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 11 gru 2007, 10:01
Lokalizacja: się biorą dzieci?

autor: wacho_wacho » 17 lis 2008, 15:35

1. dlaczego ogrzewanie puszczone podłogą :?: nie lepiej było ukryć w suficie :?: łatwiej zamontować nawiewniki, łatwiej je regulować, łatwiej przeczyścić instalację, ba można by się pokusić o przewody elastyczne, bo są np. w ofercie Alnoru takie specjalne do ogrzewania kominkowego i zapewne o połowę tańsze. Poza tym jeżeli będzie w suficie podiweszanym to chyba raczej łatwiejszy dostęp do kanałów, bo w razie powaznej usterki albo cóś łatwiej zdjąć kaseton, albo choćby wykręcić sam anemostat i przeczyścić kanały (latem pewnie system nie będzie działać a grzyby lubią takie ciepłe i wilgotne miejsca).
2. Co do widocznego kanału: jeżeli widać blachę to pytam: dlaczego kanały nie są izolowane matlamelą (taka wełna ze sreberkiem opatulająca kanał ;) ) niepotrzebne straty ciepła.

Jedyne co mogę doradzic teraz to zaizolować zwyczajnie te "gołe" miejsce matlamelą samoprzylepną (w sklepach lub hurtowniach dostępne, ale obawiam się, że albo min 1m2 trza zakupić, jeżeli się uda- nie kupowałem nigdy mniejszej jednostki niż 1rolka...)
A co na to położyć...szczerze powiem, że nie wiem. Może jakieś fotki trochę rozjaśnią sytuację...


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości

Gotowe projekty domów