Podłoga

Adaptacja poddasza na wnętrze użytkowe jest świetnym pomysłem, jednak czasami bardzo trudnym w realizacji. Tutaj dowiesz się o wadach i zaletach urządzeniu na poddaszu na sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Leon
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 18 sty 2008, 23:57
Podłoga

autor: Leon » 19 sty 2008, 0:27

Mam zamiar naprawiać starą podłogę i zastosować płyty 19 mm wiórowe czym je zabezpieczyć na to wykładzina miejsce to kuchnia .Proszę o poradę

Picadoor

autor: Picadoor » 22 sty 2008, 22:56

Wydaje się, że zamiast płyty wiórowej, lepiej zastosuj OSB, będzie zdecydowanie trwalsza.
Przed położeniem jej na starą podłogę - mniemam, że na dechy - wystarczy oczyścić starą podłogę, "przelecieć" jakimś środkiem przeciwgrzybicznym, na to OSB - ja bym przykręcił drewnowkrętami fosfatowanymi, stosowanymi w systemach lekkich zabudów z płyt k-g. Natomiast, żeby było pewnie, wykładzinę tak przyciąć, aby dało się ją podwinąć przynajmniej na wys. 8-10 cm, nie przybijać, tylko podkleić na całej powierzchni i naprawdę dobrze przykleić na obrzeżach oraz uszczelnić w narożach. Wtedy nie będzie się rozciągać podczas chodzenia. Łatwo i pewnie się zmywa. Można też użyć wyższych listew przypodłogowych i ładnie zamaskować krawędzie wykładziny wokół. Rozumiem, że mówimy o jakiejkolwiek wykładzinie zmywalnej.

pozdro

corleone
Aktywny
Aktywny
Posty: 155
Rejestracja: 26 sie 2008, 11:07

autor: corleone » 08 wrz 2008, 10:01

Zgadzam się z poprzednikiem. Odradzam plytę wiórową
corleone

paw74
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 07 lis 2008, 23:41

autor: paw74 » 07 lis 2008, 23:47

a ja mam takie pytanie;
Czy mozna zastosować płytę osb na podłogę betonowa i później na nią wykładzinę , czy jeszcze coś trzeba położyć np. między beton a płyte osb i ewentualnie co?


Wróć do „Wnętrza na poddaszu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów