było szambo jest schrzaniona kanalizacja - jak to odkręcić?

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 28 paź 2008, 21:56

Gdyby chodziło tylko o proste połączenie dwóch rur,to wziąłbym za to 300 z materiałem.Jednak cena będzie rosła wraz ze skomplikowaniem robót.
Trochę to za głęboko na wejście,nawet po zasypaniu części szamba.
adam

Broda79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 652
Rejestracja: 09 lip 2008, 7:51
Lokalizacja: Mikołów
Kontaktowanie:

autor: Broda79 » 28 paź 2008, 22:01

Wyciągniecie tego będzie duuużo kosztować. Montaż rury liczą sobie około 150-200 zł /metr. Co do wod - kan to weź legalną szambiarkę, bo ktoś z gminy przy okazji tych robót może sprawdzić, czy wywozisz szambo. Ja ostatnio wywoziłem szambo i za 5m3 zapłaciłem 70 zł. Tyle kosztuje wynajęcie szambiarki (czy wyjedzie od Ciebie pełną czy nie). Do wodociągów uderz od razu do działu eksploatacji. Oni Ci udzielą wszelkich informacji. Możliwe, że sami to zrobią. tedy będziesz miał ideał i będziesz miał do kogo reklamować ewentualną fuszerkę. Pracuję w takim zakładzie to znam temat. Nie lubimy tych likwidacji szamba, ale z drugiej strony jest to konieczne. Studzienkę postaw najlepiej tuż przed likwidowanym szambem. Wtedy całe przyłącze będzie w eksploatacji wodociągów miejscowych (wg ustawy kanalizacja od pierwszej studzienki należy do zakładu wod-kan) A i jeżeli mają Ci po niej jeździć ciężkie auta to zamontuj pierścień odciążający. Tam gdzie będziesz kupował studzienkę powiedzą Ci co to. Dla bezpieczeństwa i własnego sposobu tę studzienkę zamontuj około 3m od budynku.
projekty przyłączy wod-kan. info na priv.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

Gotowe projekty domów