jakie sa podstawowe informacje dotyczące kładzienia kabli w

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

przemcionet
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 paź 2008, 19:34
jakie sa podstawowe informacje dotyczące kładzienia kabli w

autor: przemcionet » 23 paź 2008, 20:18

witam

proszę o porady

W jakiej odległości od okna kładziemy kable?
W jakiej odległości od sufitów kładziemy kable?
W jakiej odległości od rurek kładziemy kable?
W jakiej odległości od podłogi można instalować gniazdka?
W jakich odległościach od drzwi instalować włączniki świateł?

Elmont
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 20 sie 2006, 18:39
Lokalizacja: Rzeszów

autor: Elmont » 24 paź 2008, 16:20

Kolego Daj zarobić dobremu elektrykowi ,Będziesz Miał fachowo bezpiecznie z papierami i
pomiarami .Czytając Twoje pytania mniemam iż Sam Chcesz wziąć "sprawy w swoje ręce",
ale dla Twojego bezpieczeństwa radziłbym Ci by to wykonał jednak elektryk.
Pracuję w zawodzie elektryka od 1969rw Elektromontażu.

przemcionet
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 paź 2008, 19:34

autor: przemcionet » 24 paź 2008, 16:32

wiesz u nas szukać dobrego elektryka jak igły w stogu siana

a robiąc sam instalacje będe wiedział co gdzie leci a tym bardziej że pewien elektryk przy kładzeniu instalacji w nowym mieszkaniu jakim budował mój ojciec kable poprowadził nie w pionie czy poziomie lecz na ukos bo chciał głąb zaoszczędzić troche kabla.

Instalacje elektryczną sam poprawiałem w budynku ojca i te dane w odległościach to nic ciężkiego licząc że elektryk nie położy mi infrastruktury sieciowej (teleinformatycznej) i do monitoringu a wiem że te rzeczy to ja sobie sam położe bo zajmuję sie takimi rzeczami cały czas

ROSS8
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 27 sty 2006, 12:27

autor: ROSS8 » 26 paź 2008, 12:04

U nas , tzn. gdzie?, może cos polecę i zrobi to napewno fachowo, nawet instalację TV, alarm i inne. Za czasów gdy twój ojciec miał zrobic instalację takie sytuacje miały miejsce dość często, dziś tylko wtedy gdy inwestor szuka taniego elektryka.

przemcionet
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 paź 2008, 19:34

autor: przemcionet » 26 paź 2008, 16:44

chcę mieć tanio szybko i zgodnie z normami . do tego dwie instalacje znaczy dwie rzeczy jakie ja będe sam podłączał to telewizja przemysłowa i siec lan. Gdzie Województwo śląskie powiat kłobucki niedaleko częstochowy

bronx
Aktywny
Aktywny
Posty: 160
Rejestracja: 17 sie 2007, 22:41

autor: bronx » 28 paź 2008, 10:11

tu znajdziesz odpowiedzi na twoje pytania!
ksiegarnianeptun.pl/ksiazka/Markiewicz-Henryk/Instalacje-elektryczne,47184501007KS

Razi mnie jak ktoś nie da żadnej odpowiedzi tylko niech to zrobi ten i ten.
Oczywiście jak nie masz doświadczenia, wiedzy a tym bardziej osoby która by nad tobą czuwała to lepiej zleć to elektrykowi. A w Częstochowie niejednego dobrego znajdziesz!

przemcionet
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 paź 2008, 19:34

autor: przemcionet » 28 paź 2008, 12:57

Widzę że tylko jeden użytkownik forum mnie rozumie.

Owszem doświadczenie mam w zakładaniu sieci kablowych jakie będę używać w lokalach i mam doświadczenie w zakładaniu telewizji kablowej owszem instalacje elektryczną robiłem w swoim garażu i tez nie ma żadnych niespodziewanych przebić i zwarć po prostu za młodszych moich lat interesowałem się elektroniką i nadal coś zostaje w główce chciałem tylko trochę informacji bo całą resztę to mogę zrobić sobie sam począwszy od położenia sieci instalacji jak i na położeniu i wykończeniu lokali łącznie z montażem mebli bo to naprawdę nic ciężkiego tylko chęci i korzystania z forów internetowych gdzie są serdeczni ludzie którzy zawsze coś pomogą,


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 49 gości

Gotowe projekty domów