Plomba na liczniku

Domowe prace związane z prądem mogą być bardzo niebezpieczne. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat instalacji elektrycznych począwszy, od wymiany kontaktu po podłączenie prądu.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Janina
Plomba na liczniku

autor: Janina » 16 sty 2005, 20:39

Witam,
jestem przed remontem instalacji elektrycznej, mam juz projekt, wykonawce...ale zaklada on takze wymiane kabli przed licznikiem (licznik jest zaplombowany), czy moge go sama rozplombowac a pozniej wezwac zaklad enegrgetyczny by mi znowu ja zrobil czy sa jakies specjalne procedury z tym zwiazane??

Gość

autor: Gość » 17 sty 2005, 10:46

Absolutnie nie powinna Pani robić tego sama! plomba chroni przed ingerencją użytkownika, rozplombowanie może zrodzić podejrzenie, że "coś jest nie tak" z Pani strony.W umowie znajdzie Pani to zastrzeżenie - nie można samowolnie usuwać zabezpieczeń licznika. Sądzę, że trzeba zgłosić to zakładowi energetycznemu, który usunie plombę, a po remoncie założy nową.

yarogo

autor: yarogo » 21 paź 2005, 19:08

w moim zakladzie energetycznym odbiorca dzwoni
mowi ze chce przerabiać instalację i chce zerwać plombę
podaje termin i w tych dniach przyjeżdza pogotowie energetyczne i po tych remontach plombuje na koszt odbiorcy koszt za 1- szą plombę wynosi 28 a każda nzstępna po remoncie chyba 6 lub 8 pln. Jednak warto przedzwonić na 991 i sopytac się

dupek

autor: dupek » 25 paź 2005, 13:07

na liczniku plombę to ja zgłaszam po sezonie grzewczym :D ,
plombę można zerwać za zgodą i nie przez anonimowego elektryka ,energetycy sprawdzą i oplombują w omówionym terminie


Wróć do „Instalacje elektryczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 52 gości

Gotowe projekty domów